Рада ЄC назвала Росію постійним порушником прав людини

19 Лютого 2019, 09:59

Рада Європейського союзу віднесла Російську Федерацію до постійних порушників прав людини. Про це йдеться в опублікованих тезах про пріоритети країн ЄС засіданнях ООН з прав людини.

 

В документі у списку постійних порушників прав людини разом з Росією виявилися Камерун, М'янма, Пакистан, а також анексовані РФ Крим, Севастополь і окупований Донбас. У документі також вказується, що Євросоюз на засіданнях ООН і надалі закликатиме всі держави поважати та захищати права людини, які закріплені в конвенціях ООН і Ради Європи.

 

Щодо Росії Євросоюз продовжить стежити за численними тортурами, зникненнями і "позасудовими стратами". Рада ЄС знає про подібні випадки в Чечні, Криму, непідконтрольному Донбасі, а також у ряді інших країн світу, в тому числі Бурунді, КНДР, Єгипті, Лівії, М'янмі, Нікарагуа, Пакистані і так далі.

 

Раніше спецпредставник держдепартаменту США щодо України Курт Волкер заявив, що ЄС і США розглядають додаткові санкції на випадок, якщо Росія не звільнить українських моряків, захоплених у районі Керченської протоки. 

 

Нагадаємо, 15-16 січня Лефортовський районний суд Москви продовжив термін тримання під вартою до 24 квітня вісім полоненим українським морякам.

 

25 січня уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомила, що у Росії пообіцяли провести додаткове медобстеження полоненого моряка Сороки. 12 січня вона заявила, що пораненим українським морякам з початку 2019 року не надають ліків у ізоляторі "Матросская тишина".

 

25 листопада прикордонні кораблі РФ здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України. Так, кораблі ВМС України у складі двох малих броньованих артилерійських катерів та рейдового буксиру здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря. Російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, в результаті якого пошкоджено головний двигун корабля, обшивку та леєрне огородження, втрачено рятувальний плотик. Згодом російські кораблі відкрили вогонь по корабельній групі Військово-морських сил ЗС України під час виходу з Керченської протоки, внаслідок чого є поранений. 

 

Крім того, у ВМС ЗС України повідомили, що за оперативною інформацією малі броньовані артилерійські катери “Бердянськ”, “Нікополь” вражені вогнем противника та втратили хід. Рейдовий буксир “Яни Капу” також примушений до зупинки. Кораблі та екіпаж (24 українських моряки) були захоплені спецназом РФ. 

 

27-28 листопада в окупованому Криму заарештували всіх 24 українських моряків. Київський районний "суд" окупованого Сімферополя заарештував Володимира Варемеза, Сергія Цибізова, Андрія Оприска, Віктора Беспальченка, Володимира Терещенка, Романа Мокряка, Михайла Власюка, Сергія Попова, Юрія Будзила, Владислава Костишина, Богдана Головаша, Сергія Чуліба, Андрія Драча, Володимира Лісового, Андрія Шевченка, В'ячеслава Зінченка, Юрія Без'язичного, Євгена Семідоцького, Богдана Небилицю, Олега Мельничука та Дениса Гриценка. Своєю чергою, у Керчі також до 25 січня 2019 року були заарештовані поранені Андрій Артеменко, Андрій Ейдер і Василь Сорока.