Рада дозволила загальний доступ до архівів репресивних органів СРСР

9 Квітня 2015, 14:46

Верховна Рада ухвалила закон про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років (№ 2540). За це рішення проголосував 261 народний депутат із 320 зареєстрованих у сесійній залі.

У законі під репресивними органами розуміються Всеросійська надзвичайна комісія по боротьбі з контрреволюцією і саботажем, Всеукраїнська надзвичайна комісія для боротьби з контрреволюцією, спекуляцією, саботажем та службовими злочинами, Верховний Суд, Верховний касаційний суд, Верховний касаційний трибунал.

Згідно з законом, держава гарантує право кожного на доступ до архівної інформації репресивних органів. Держава забезпечує оцифрування носіїв архівної інформації репресивних органів і вживає заходів для забезпечення пошуку й отримання архівної інформації репресивних органів, що зберігається у відповідних установах іноземних держав.

Нагадаємо, 9 квітня Рада визнала воїнів УПА та інших українських формувань борцями за незалежність, а також заборонила нацистські та комуністичні символи в Україні.