Рада дозволила використовувати художні твори в карикатурах без згоди автора

5 Жовтня 2016, 12:22

Верховна Рада дозволила використання літературних, художніх і музичних добутків для створення на їх основі пародій, попурі або карикатур без згоди автора або іншої особи, що має авторське право, але із вказівкою його імені та джерела запозичення. Відповідний законопроект підтримали 227 депутатів.

В законі містяться визначення понять «пародія», «попурі» та «карикатура».

Карикатура визначена як твір образотворчого мистецтва, що є творчою переробкою іншого правомірно оприлюдненого добутку, у тому числі персонажа твору або імені персонажа твору, що за своїм змістом має комічний, сатиричний характер або спрямований на висміювання певних осіб або подій.

Пародія визначена в законопроекті як твір, що є творчою переробкою іншого правомірно оприлюдненого твору або його частини, за своїм змістом має очевидний комічний, сатиричний характер або спрямований на висміювання певних подій або осіб.

Попурі, відповідно до документа, це музичний або інший твір, що є творчою обробкою уривків правомірно оприлюднених творів без шкоди їх охороні і складається з кількох таких творів, що імітує творчий стиль інших авторів, виконавців або інших історичних епох.

Очікується, що це сприятиме реалізації програм державної політики в культурній сфері, підвищенню рівня захисту національної безпеки і зміцненню авторитету держави.

Нагадаємо, російська сенаторка помстилася газеті Charlie Hebdo українською карикатурою на Януковича.