Рада дозволила «морозити» українців за газові борги

22 Грудня 2011, 11:48

Як повідомляє кореспондент Тижня, відповідний Закон «Про внесення змін до Закону України «Про теплопостачання» підтримали 233 народних депутати, більшість з яких належать до фракції «Партії регіонів», Народної партії та фракції «Реформи заради майбутнього».

Закон містить норму, відповідно до якої у разі несплати або внесення не в повному обсязі плати за використаний природний газ та послуги з його транспортування газопостачальна організація має право обмежити споживання природного газу суб’єктів господарювання у сфері теплопостачання, для яких тарифи встановлені на економічно обґрунтованому рівні, до технологічного мінімуму споживання.

Документом, зокрема, встановлюється, що технологічний мінімум споживання  природного газу – це мінімальний рівень використання природного газу об´єктом у сфері теплопостачання, що забезпечує номінальне функціонування підприємства і недопущення виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, і визначається за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів.

Нагадаємо, законопроект було внесено до Верховної Ради на початку листопада. У пояснювальній записці до законопроекту відзначалося, що такі заходи дозволять "значно підвищити рівень розрахунків за природний газ і поліпшити фінансовий стан НАК "Нафтогаз України".