Рада безпеки ООН ухвалила резолюцію щодо ізраїльсько-палестинського врегулювання

23 Грудня 2016, 23:58

Рада Безпеки ООН у п'ятницю, 23 грудня, ухвалила резолюцію з вимогою до Ізраїлю припинити поселенську діяльність на палестинських територіях. Про це повідомляє Німецька хвиля.

У резолюції наголошується, що політика Ізраїлю із будівництва поселень на Західному березі річки Йордан та будівництва у Східному Єрусалимі є порушенням міжнародного права та становить перепону для ізраїльсько-палестинського врегулювання.

Резолюцію підтримали 14 з 15 членів Ради Безпеки, а США, попри прохання з боку Ізраїлю, цього разу відійшли від традиційної лінії, і не стали накладати вето. Це була перша за останні вісім років ухвалена резолюція Ради Безпеки, яка стосується ізраїльсько-палестинського врегулювання. Проект документу був внесений Новою Зеландією, Малайзією, Венесуелою та Сенегалом після того, як попередній аналогічний проект, поданий Єгиптом, був відкликаний країною під тиском Ізраїлю та обраного президента США Дональда Трампа, який також закликав США накласти вето на резолюцію.

Читайте також: В Ізраїлі десятки мітингувальників провели акцію "Путін-убивця"

Як заявила після ухвалення резолюції представниця США в РБ ООН Саманта Пауер, США не ветували документ, оскільки він "відображає реальні факти та відповідає політиці США". За її словами, продовження будівництва Ізраїлем поселень на палестинських територіях "серйозно підриває безпеку" країни.

Міністр енергетики Ізраїлю Юваль Штайніц засудив ухвалення резолюції, назвавши її "не резолюцією проти поселенської діяльності, а антиізраїльською резолюцією".

"Сполучені Штати сьогодні відвернулись від свого єдиного друга на Близькому Сході", – зазначив міністр. 

Натомість речник голови Палестинської національної адміністрації Набіль Абу Рудейна назвав резолюцію "історичною" та висловив переконання, що вона демонструє "сильну підтримку для міждержавного врегулювання". За його словами, ухвалений Радою Безпеки документ став "великим ударом" для політики Ізраїлю. 

Читайте також: Сувора автономія