Постійний представник Великої Британії в ООН Карен Пірс повідомила, що Лондон готовий надати членам Ради безпеки ООН копії знімків, на яких зображені підозрювані в отруєнні екс-шпигуна Сєргєя Скріпаля та його дочки Юлії. Про це вона заявила 6 вересня на засіданні Ради Безпеки ООН, скликаному з ініціативи британської влади.
Пірс зазначила, якщо двоє підозрюваних виїдуть за межі Росії, то Лондон "буде використовувати будь-яку можливість, щоб затримати їх, екстрадувати і притягнути до відповідальності у Великій Британії".
Так, вона нагадала, що Британія домоглася видачі європейського ордера на арешт двох росіян, і пообіцяла, що скоро ці люди будуть оголошені в розшук по лінії Інтерполу. Водночас постпред підкреслила, що усвідомлює, що домогтися їх видачі з Росії неможливо.
Крім того, Пірс закликала міжнародне товариство відстоювати "закони, норми і інститути, які уберігають громадян від хімічної зброї та захищають їх від загрози ворожого іноземного втручання".
Своєю чергою, постпред Росії при ООН Васілій Нєбєнзя закликав британську сторону "до стриманості", назвавши зроблені в Лондоні висновки у справі Скріпалів і пред'явлені звинувачення "русофобськими фантазіями".
Однак він підтвердив готовність російської сторони до співпраці з британськими правоохоронними органами і заявив, що РФ як і раніше наполягає на наданні консульського доступу до Сєргєя і Юлії Скріпаль.
Крім того, представник США при ООН Ніккі Хейлі назвала розслідування британської поліції ретельним і об'єктивним. Вона переконана, що "всі повинні бути налякані до тремтіння в зв'язку з результатами цього розслідування".
Так, Хейлі звинуватила Москву в "спробах відвернути увагу від того, що вона несе відповідальність за те, що сталося (у Солсбері – Ред.)". На думку американського постпреда, завдання світової спільноти – допомогти Лондону знайти підозрюваних в нападі в Солсбері.
Як повідомлялося, 5 вересня у Британії прокурори повідомили, що вважають причетними до отруєння Скріпаля та його дочки Юлії двох громадян Росії, а саме – Алєксандра Пєтрова та Руслана Боширова. Так, слідство вважає, що підозрювані могли в'їхати на територію Британії не під справжніми іменами. Британська поліція показала маршрут підозрюваних росіян з камер спостереження, а Лондон видав європейський ордер на їх арешт.
Згодом прем'єр-міністр Британії Тереза Мей заявила, що росіяни Алєксандр Пєтров та Руслан Боширов, яких британські прокурори вважають причетними до отруєння Скріпалів , є офіцерами ГРУ РФ. За її словами, близько 250 детективів дослідили 11 000 годин відеоматеріалів з камер спостереження, щоб виявити нападників.
Нагадаємо, 18 травня колишнього шпигуна Сєргєя Скріпаля, якого отруїли у британському місті Солсбері, виписали з лікарні. 9 квітня виписали з лікарні його дочку Юлію Скріпаль.
5 березня у Великій Британії, у графстві Вілтшир, 66-річний громадянин Росії Сєргєй Скріпаль потрапив з важким отруєнням до лікарні. Разом з ним була його донька. Відомо, що Скріпаль є колишнім російськими шпигуном, який був засуджений в Росії за шпигунство на користь Британії. Голова міжнародного комітету палати громад Том Тугендхат заявив, що отруєння колишнього російського шпигуна Сєргєя Скріпаля містить всі ознаки причетності Росії.