Питання виборів в ОРДіЛО зняли з порядку денного в Мінську – Айвазовська

10 Березня 2017, 10:43

Проведення виборів у самопроголошених республіках "Д/ЛНР" не стоїть на порядку денному завдяки позиції української сторони під час переговорів у Мінську, заявила експерт політичної підгрупи Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на Донбасі Ольга Айвазовська в ефірі "5 каналу" у четвер, 9 березня.

"Насправді, перемовний процес інколи набагато складніший у плані перемоги чи зради, ніж здається. Тому що з порядку денного завдяки перемовинам і позиції української сторони, знято питання виборів, знято питання конституційних змін", – сказала вона.

Айвазовська наголосила: "Сьогодні ОРДіЛО і Росія борються за одне питання – це "формула Штайнмайєра". Тому що якраз виходячи з цієї позиції, що у вересні закінчується юрисдикція ухваленого закону про особливість місцевого самоврядування, і нам потрібно мінімізувати внутрішню дискусію політичного беззмістовного характеру і розуміти, що все набагато складніше, бути мудрішими в цих питаннях".

Нагадаємо, у грудні 2016 року російська сторона заявляла, що закон про особливий статус Донбасу мають ухвалити за так званою формулою Штайнмаєра, тобто, щоб усі пункти Мінських домовленостей почали діяти одночасно. Водночас Київ наполягає, що спочатку має відбутися повернення контролю за кордоном, а вже потім вибори та особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, які нині перебувають під контролем угруповань "ДНР" і "ЛНР".

Як повідомлялося, терористи кілька разів намагалися оголосили проведення виборів на територіях самопроголошених республік. Зокрема, глава "ДНР" Олександр Захарченко підписав указ про перенесення дати місцевих "виборів" із 18 жовтня 2015 року на 20 квітня 2016 року. До цього сепаратистські ЗМІ повідомили про перенесення виборів на 20 березня 2015 року.

Президент України Петро Порошенко у жовтні 2015 року заявив, що оголошення терористами нових дат так званих виборів на підконтрольній їм території Донбасу є шантажем, який неприйнятний для України.