Питання України відсутнє в порядку денному на серпень Ради директорів МВФ

22 Серпня 2016, 11:29

Питання подальшого фінансування України в рамках програми EFF відсутнє в серпневому порядку засідань Ради директорів Міжнародного валютного фонду (МВФ). Про це повідомляється на веб-сайті Фонду.

Як повідомлялося раніше, у МВФ планували розглянути питання про продовження співпраці з Україною за програмою EFF у липні, але не виключали, що це може статися і після щорічних канікул ради директорів. За словами представника МВФ Джеррі Райса, завершення другого перегляду не вимагає прийняття будь-яких законів. Міністр фінансів України Олександр Данилюк заявляв, що рада директорів МВФ може розглянути це питання під час чергового засідання на четвертому тижні серпня. Офіційний представник Фонду Вільям Мюррей зазначав, що засідання по Україні ймовірно відбудеться в другій половині місяця або у вересні.

Нагадаємо, відкрита в березні 2015 року чотирирічна програма EFF загальним обсягом SDR12,348 млрд (близько $17,11 млрд за поточним курсом) з першим траншем $5 млрд спочатку передбачала щоквартальний перегляд програми, виділення в 2015 році ще трьох траншів по SDR1,18 млрд (близько $1,63 млрд) і зменшення квартальних траншів в 2016-2018 роках до SDR0,44 млрд ($0,61 млрд).

У той же час Україна змогла отримати лише перші два транші, частина першого в розмірі $2,7 млрд пішла уряду для підтримки держбюджету, тоді як одержувачем інших засобів традиційно став Нацбанк.

12 липня в українському уряді повідомили про фактичне завершення переговорів з Міжнародним валютним фондом.