Зокрема, у секретаріаті комітету уточнили, що, радше за все, наслідком засідання буде спеціальний короткий звіт, який визначить, чи варто застосувати санкції до України через те, що депутати переходять з опозиції до влади, використовуючи квоту опозиції.
«Попри те, що український Конституційний Суд узаконив перехід від фракції до фракції у Верховній Раді, європейський стандарт передбачає інші правила гри. Ми бажаємо, аби кожна політична група складалася з співзвучних за поглядами та цінностями осіб. Рада Європи не може заохочувати ту непослідовність, яку дозволила собі Україна», – пояснив Тижню один із членів французької делегації.
Попри те, що декілька років тому через аналогічні проблеми було призупинено членство вірменської делегації, допоки пропорційність представництва різних політичних сил не було відновлено, в українській делегації мало вірять у те, що санкції дійсно буде застосовано.
«Схоже, це таке знакове попередження», – вважає один з депутатів Верховної Ради.
Варейкіс не побажав коментувати ситуацію до того, як висловлять свою думку інші члени комітету. Тим не менш, він не відхилив, що, відповідно до позиції більшості його комітету, розгляд повноважень української делегації можуть вирішувати в декілька етапів.
Нагадаємо, тиждень тому лідери фракцій "БЮТ-Батьківщина" і "Наша Україна-Народна самооборона" направили до Страсбурга лист із проханням "поставити перед асамблеєю питання про непідтвердження повноважень" трьох колишніх членів фракції БЮТ-Б – Сергія Писаренка, Володимира Пилипенка (позафракційні) і Олександра Фельдмана (Партія регіонів).
Попри зміну політичної команди в українському парламенті, ці три члени української делегації далі перебувають у складі групи Європейської Народної партії, яка є партнером БЮТ та НУ-НС.
Однак через особливості регламенту ПАРЄ скандал може позначитися на всіх представниках України у ПАРЄ.