«Не сума державного боргу створює ризики українському суверенітету, а поведінка керівників держави, які накопичили, які неефективно використали і які не знають тепер як дати ради тому обсягу державних запозичень, які є», – заявив депутат.
«Це і є головна проблема», – вважає він. За його словами, «не соромно позичати», адже «для цього, власне, і функціонують цілі фінансові системи, міжнародні організації, банки». «Треба позичати, але треба позичати надовго, дешево і ефективно використовувати», – підкреслив Пишний.
«Україна за 2,5 роки фактично подвоїла обсяг державного боргу і гарантованого державою боргу. Натомість, невже ми відчули хоча б одну структурну реформу, яка б змінила картину і ситуацію? Жодним чином не відчули і не побачили. Тому що на сьогоднішній день ті ресурси, які акумулюються в державному бюджеті або ті ресурси, які акумулюються за рахунок державних зобов’язань, використовуються в першу чергу не на вирішення системних проблем», – зазначив депутат.
Пишний наголосив, що «система державних закупівель в країні абсолютно співмірна з обсягом державного бюджету – майже 400 млрд гривень». Весь український бюджет 2013 року – 362 млрд грн, зазначив він.
«Обсяг корупційної складової у системі державних закупівель – майже 50%», – додав депутат.
«Тому не борги створюють небезпеку. А у першу чергу правителі, які ці борги накопичують і перекладають відповідальність навіть не на тих, хто за них голосував, а на наступне покоління, яке за них голосуватиме», – підсумував він.