«Монополізм є зручним для влади, для політичного режиму», – заявив він.
«Над цим монополізмом насправді працювали кропіткою працею, працювали цілими фінансово-промисловими групами», – підкреслив Пишний.
«Саме цей монополізм на сьогоднішній день сформував по суті ту політичну кон’юнктуру, яка є в країні. Саме цей монополізм годує сім’ї, забезпечує контроль по суті 10 олігархічних кланів над 80% української економіки», – сказав депутат.
«Проблема монополізму в Україні має конкретні прізвища: Фірташ – це 100% контролю за виробництвом добрив, Ахметов – в залежності від галузі (починаючи від металургії, закінчуючи видобутком газу і торгівлею електроенергії), фактично або 100% монополія (як у частині експорту електроенергії), або від 70% у металургії і до 60% видобутку енергетичного вугілля», – зазначив Пишний.
«Дві олігархічні родини контролюють 70% авіаперевезень в країні», – додав він.
«Саме така економіка є дуже зручною з точки зору ручного управління», – підсумував депутат.
«Янукович прийшовши до влади отримав Україну зі структурою експорту, який на 60% був сировинним. І це величезна проблема України, тому що залежність України від зовнішньої кон’юнктури сировинних ринків створює ту проблему, від якої Україна втратила майже 15% ВВП під час піку економічної кризи. Тому що експортні ринки падають найглибше і найшвидше», – зазначив Пишний.
«І саме через це Україна лише у грудні 2012 року втратила 10% виборництва сталі, за різними показниками (різні місяці) 15-20% зростання у машинобудуванні, металургії. У 2012-му знизилися показники такої галузі як будівництво. І це при тому, що ми у 2012 році витратили понад 80 млрд гривень бюджетних коштів на такий величезний проект як Євро-2012», – сказав депутат.
«Натомість доходи 10 родин, які контролюють 80% української економіки зростають. І зростають темпами не 1%, не 5% і навіть не 10%, а 560%. Саме такі темпи зростання капіталізації бізнесу одного із прихильних до чинного політичного режиму бізнесмена пана Фірташа», – зазначив Пишний.
«По суті, залишки української промисловості на сьогоднішній день знаходяться під контролем. І питання – під чиїм? До сьогодні не можемо зрозуміти, хто контролює монополіста у сфері телекомунікацій «Укртелеком». Чи не так? Ахметов, Сім'я, росіяни, швейцарці? Хто контролює?», – запитує він.
«Структурні проблеми в економіці, монополізм, корупція – це наслідок. Це все наслідок того, що країною насправді правлять одні й ті самі клани протягом терміну всієї її Незалежності», – заявив Пишний.