«Головна проблема України сьогодні – ріст державного боргу, причина якого у дефіциті бюджету. За останні 5 років державний борг України зріс у 6 разів. І вже сягнув 515 мільярдів гривень. Основна проблема у тому, що велика частина боргу – це так званий короткий борг. До того ж в Україні є неурядові борги – зовнішній борг держави сьогодні складає додатково $132 млр, що становить 70% ВВП. Тепер ми стикнулися з проблемою неможливості обслуговування боргів», – наголосив Пинзеник.
Він зазначив, що Україна продовжує розплачуватися за позики минулих років – це 116 мільярдів гривень на сплату відсотків та погашення боргів, а потенційна «дірка» цьогорічного бюджету – це іще 100 мільярдів гривень.
«Побачивши втрату валютних резервів минулого року, зрозуміло, що ніхто не позичить нам таку суму. Українська економіка продовжує перебувати у мінусі. Грецький уряд, наприклад, цього року вдається до непростих рішень– ухвалює бездефіцитний бюджет. Україна ж ніяк не хоче зійти з цієї дороги і нам не можна чекати, поки проблеми ще більш загостряться. Перший крок, який повинна зробити Україна – переглянути бюджет і припинити жити в борг», – зауважив Пинзеник.
Він переконаний, що одна з головних причин кризи у вітчизняній економіці – побоювання населення вкладати кошти у власну економіку.
«Доки причини страху не будуть усунуті, в економіці країни змін не буде. Навіть якщо президент щороку їздитиме до Давосу заради однієї інвестиції, Україні це не допоможе. Потрібно, щоб українці не боялися інвестувати у власну економіку, не боялися втратити свої кошти», – зазначив депутат.
Основним заходом для виведення України з боргової ями має стати, на думку Віктора Пинзеника, скорочення видатків та виведення коштів з офшорних зон. «Перше, що треба зробити – це скасувати офшори, раціонально використовувати кошти, припинивши витрачати їх на ремонти в Межигір’ї та скасувати пільги депутатам. Треба не боятися підвищення цін на газ для населення, адже люди, які не можуть сплачувати за підвищеними тарифами, захищені субсидіями. Уряд про це не любить говорити, замовчуючи цю ситуацію і натомість продовжує затягувати Україну у борги», – наголосив Пинзеник.
Як повідомлялось, Мінстерство фінансів повідомило, що загальна сума державного і гарантованого боргу України за грудень 2012 року зросла на 2,8% – до $64,482 млрд
У гривневому еквіваленті борг збільшився в грудні 2012 року на 14,1 млрд грн – до 515,4 млрд грн.
Нагадаємо, у 2013 році Україна має виплатити за зовнішніми боргами $ 9 млрд.