Путін звільнив свою раду з прав людини від правозахисників

12 Листопада 2012, 13:14

На сайті Кремля розміщений документ, згідно з яким склад Ради розширено до 65 осіб. Водночас з її складу виключено 15 осіб представників членів з нього виключені.
Зокрема, Путін додатково увів до складу президентської ради з прав людини 39 нових членів, серед яких журналіст Лєонід Парфьонов, глава "Агори" Павєл Чіков, глава "Голосу" Лілія Шибанова, журналісти Максім Шевченко, Єлєна Масюк, Павєл Гусєв.
Серед виключених з Ради – голова Московської Гельсінкської групи Людміла Алєксєєва, правозахисники Свєтлана Ганнушкіна і Валентін Гєфтер.

Голова ради Міхаіл Фєдотов висловив сподівання, що нова Рада працюватиме ефективно.

"Я сподіваюся, що вона цілком працездатна. У ній дуже багато прекрасних фахівців, чудових експертів, представників найбільших громадських організацій з великим досвідом", – запевнив Фєдотов.

Раніше ветерани правозахисного руху – Людміла Алєксєєва, Боріс Пустінцев, Валентин Гєфтер, а також віце-президент Російського союзу промисловців і підприємців Ігорь Юргенс – заявили про вихід з РПЛ, не погодившись з новим механізмом підбору кандидатів.

В грудні 2011 року, після виборів до Держдуми, які опозиція вважала нелегітимнимипро вихід з президентської ради заявили 13 членів. Зокрема, в травні заяву про вихід з Ради подали 11 членів: Фьодор Лукьянов, Іда Кукліна, Алєксандр Аузан, Свєтлана Ганнушкіна, Юрій Джібладзе, Татьяна Малєва, Дмітрій Орєшкін, Еміль Паін, Єлена Панфілова, Лєонід Радзіховскій та Алексєй Сімонов.

Читайте також: Кінець гри в демократію

96