Путін зустрівся з Асадом в Кремлі

Світ
14 Вересня 2021, 16:53

Путін привітав Асада з перемогою на президентських виборах і наголосив на необхідності діалогу з опонентами сирійської влади. Головною ж проблемою Сирії президент Росії назвав присутність іноземних військових на частині території країни без санкції ООН і влади Сирії. Путін не уточнив, які саме країни має на увазі.

 

Асад подякував Путіну за допомогу і підтримку, але сказав, що політичні процеси, в тому числі діалог з опозицією, зупинилися три роки тому. Він також зазначив, що низка держав наклали на Сирію санкції, які можна класифікувати "як антилюдські, антидержавні, антилегітимні". Зауважимо, Сполучені Штати посилили санкції проти Сирії минулого року, заявивши, що вони мають на меті змусити Асада припинити війну і погодитися на політичне рішення.

 

Читайте також: Die Welt: Сирія стає бізнесом

 

Сирійське державне інформаційне агентство SANA заявило, що два лідери обговорили співпрацю між сирійською та російською арміями у "боротьбі з тероризмом та завершенні звільнення земель, які досі перебувають під контролем терористичних організацій".

 

Востаннє президенти Росії і Сирії зустрічалися в січні 2020 року в Дамаску, коли Путін і Асад відвідали командний пункт російського угруповання в Сирії. У квітні цього року Путін і Асад обговорили по телефону спільні зусилля по боротьбі з коронавірусом і постачання в Сирію російських вакцин від COVID-19.

 

Президентські вибори в Сирії відбулися 26 травня. Як і очікувалося, переміг 55-річний Башар Асад, який керує країною з 2000 року. Це його четвертий президентський термін – до 2028 року. Громадянська війна в Сирії почалася навесні 2011 року з протистояння, яке переросло в повстання проти режиму Башара Асада. Пізніше в конфлікт виявилися втягнутими основні держави регіону, міжнародні організації, військово-політичні угруповання і світові держави. Жертвами війни стали близько 400 тисяч людей, мільйони стали біженцями. Сторони конфлікту отримують військову допомогу від інших держав. Зокрема, підтримку урядовим силам надають Росія й Іран, тоді як сирійська опозиція отримує допомогу від західних держав, Туреччини і країн Перської затоки.