«Будівництво Митного союзу та Єдиного економічного простору створює основу для формування в перспективі Євразійського економічного союзу. Одночасно відбуватиметься і поступове розширення кола учасників Митного союзу і ЄЕП за рахунок повноцінного підключення до роботи Киргизії і Таджикистану», – пише Путін.
«Ми пропонуємо модель потужного наднаціонального об'єднання, здатного стати одним з полюсів сучасного світу і при цьому грати роль ефективної «зв'язки» між Європою і динамічним Азіатсько-Тихоокеанським регіоном. У тому числі це означає, що на базі Митного союзу і ЄЕП необхідно перейти до більш тісної координації економічної та валютної політики, створити повноцінний економічний союз», – пояснює Путін.
Він упевнений, що об’єднання природних ресурсів, капіталів, сильного людського потенціалу дозволить Євразійському союзу бути конкурентоспроможними в індустріальній і технологічних перегонах, у змаганні за інвесторів, за створення нових робочих місць і передових виробництв. І поряд з іншими ключовими гравцями і регіональними структурами – такими як ЄС, США, Китай, АТЕС – забезпечувати стійкість глобального розвитку.
«Ми не зупиняємося на цьому і ставимо перед собою амбітне завдання: вийти на наступний, більш високий рівень інтеграції – до Євразійського союзу», – підкреслює прем'єр РФ.
Він також наголосив, що при створенні Євразійського союзу ніхто не намереж відтворювати або копіювати СРСР.
Як повідомлялось, Росія змінить тон у переговорах з Україною про входження в Митний Союз і замість висунення ультимативних умов вживатиме заходам для того, щоб продемонструвати Україні реальні вигоди від участі вцьому об’єднанні. Зокрема спробує знайти «цікаві способи» втягнути Україну до вступу в МС