Путін заявив, що в РФ “знайшли” підозрюваних в отруєнні Скріпалів

12 Вересня 2018, 10:41

Президент Росії Владімір Путін заявив, що підозрювані у справі отруєння колишнього російського розвідника Сєргєя Скріпаля та його дочки Юлії у британському місті Солсбері перебувають в РФ. Про це повідомляє російське інформагентство ТАСС.

 

За його словами, Кремль знає про цих осіб, однак "нічого кримінального" сказати про них не може.

 

"Ми, звичайно, подивилися, що це за люди, і знаємо, хто вони такі. Ми їх знайшли.  Нічого там особливого і кримінального немає, запевняю вас", – сказав він.

 

Крім того він додав, що  Алєксандр Пєтров і Руслан Боширов є цивільними і не мають відношення до спецслужб РФ.

 

Раніше стало відомо, що офіцери ГРУ РФ, які є виконавцями замаху на Скріпалів, були виявлені завдяки новому російському шпигуну, якого завербувала секретна розвідувальна служба Британії (MI6) у Римі. 

 

Додамо, що у справі про отруєння Скріпалів з'явилося четверо нових підозрюваних – група під назвою Cleaners.  Допомога спецгрупи могла знадобитися офіцерам ГРУ РФ у разі виникнення непередбачених обставин, так би мовити "для підстраховки".

 

Також MI6 встановила справжні імена двох росіян, яких звинувачують в отруєнні Скріпалів. За інформацією The Sun, росіяни, які діють під псевдонімами Алєксандр Пєтров і Руслан Боширов, працюють в підрозділі спецназу ГРУ, названому як відділ спеціального призначення, який проводить операції в інших країнах, у тому числі здійснює вбивства.

 

Як повідомлялося, 5 вересня у Британії прокурори повідомили, що вважають причетними до отруєння Скріпаля та його дочки Юлії двох громадян Росії, а саме – Алєксандра Пєтрова та Руслана Боширова.  Так, слідство вважає, що підозрювані могли в'їхати на територію Британії не під справжніми іменами. Британська поліція показала маршрут підозрюваних росіян з камер спостереження, а Лондон видав європейський ордер на їх арешт.

 

Згодом прем'єр-міністр Британії Тереза Мей заявила, що росіяни  Алєксандр Пєтров та Руслан Боширов, яких британські прокурори вважають причетними до отруєння Скріпалів , є офіцерами ГРУ РФ. За її словами,  близько 250 детективів дослідили 11 000 годин відеоматеріалів з камер спостереження, щоб виявити нападників.

 

Нагадаємо, 18 травня  колишнього шпигуна Сєргєя Скріпаля, якого отруїли у британському місті Солсбері, виписали з лікарні. 9 квітня виписали з лікарні його дочку Юлію Скріпаль.

 

Як повідомлялося, 5 березня у Великій Британії, у графстві Вілтшир, 66-річний громадянин Росії Сєргєй Скріпаль потрапив з важким отруєнням до лікарні. Разом з ним була його донька. Відомо, що Скріпаль є колишнім російськими шпигуном, який був засуджений в Росії за шпигунство на користь Британії. Голова міжнародного комітету палати громад Том Тугендхат заявив, що отруєння колишнього російського шпигуна Сєргєя Скріпаля містить всі ознаки причетності Росії.