Путін заявив про готовність Росії виконувати союзницькі зобов’язання перед Вірменією

7 Жовтня 2020, 13:59

Президент Росії Владімір Путін заявив, що так як Вірменія є членом Організації договору про колективну безпеку (ОДКБ), то у Росії перед Вірменією є "певні зобов'язання". Про це Путін йдеться у інтерв'ю Путіна, опублікованому на його сайті.

 

"Як відомо, Вірменія є членом ОДКБ, у нас перед Вірменією є певні зобов'язання в рамках цього договору. Але бойові дії, на превеликий наш жаль, тривають досі, вони ведуться не на території Вірменії. Що ж стосується виконання Росією своїх договірних зобов'язань в рамках цього договору, то ми завжди виконували, виконуємо і будемо виконувати свої зобов'язання", – сказав Путін.

 

Він також зазначив, що знаходиться в "постійному живому робочому контакті" з Прем'єр-міністром Вірменії і наголосив, що "ніяких питань у керівництва Вірменії з приводу якості виконання Росією своїх союзницьких зобов'язань не виникає".

 

Нагадаємо, 27 вересня Вірменія та Азербайджан поновили бойові дії в Нагірному Карабасі, внаслідок чого є загиблі і поранені серед цивільного населення. За словами прем'єр-міністра Вірменії Ніколо Пашиняна, ініціатором є Азербайджан. У той же час, в Міноборони Азербайджану в початку обстрілів по всій лінії фронту звинуватили Вірменію. 28 вересня президент Азербайджану Ільхам Алієв оголосив часткову мобілізацію.

 

Посольство України в Азербайджані закликає українців утриматися від відвідування окремих регіонів країни у зв'язку з загостренням воєнного конфлікту між Вірменією та Азербайджаном. Такі ж рекомендації стосуються і Вірменії.

 

У результаті обстрілів з боку армії Вірменії, як зазначив президент Азербайджану Ільхам Алієв, у районі Нагірного Карабаху загинули 10 мирних жителів, ще 30 осіб отримали поранення. Згодом стало відомо, що Міністерство з надзвичайних ситуацій Азербайджану створило тимчасові притулки для мирних жителів у прифронтовій зоні.

 

Своєю чергою, міністр оборони Вірменії Арцрун Ованесян заявив, що під час загострення конфлікту в Нагірному Карабасі турецький винищувач в повітряному бою збив вірменський. Крім того, Єреван звинувачує Анкару в прямій військовій агресії. У Туреччині спростували інформацію про знищення вірменського літака, назвавши її пропагандистським прийомом. 

 

Раніше у МЗС Туреччини заявили про готовність підтримати Азейбарджан у конфлікті з Вірменією як за столом переговорів, так і на полі бою. 

 

Члени Ради Безпеки ООН закликали Азербайджан і Вірменію до негайного припинення бойових дій і повернення до конструктивних переговорів. Крім того, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Україна закликає Вірменію та Азербайджан не розпалювати додаткових емоцій і врегулювати конфлікт у Нагірному Карабаху з дотриманням принципу територіальної цілісності держав.