Ще на початку травня президент РФ Владімір Путін підписав указ "Питання Федерального агентства у справах СНД, співвітчизників, що проживають за кордоном, і з міжнародної гуманітарної співпраці", деталі якого з'ясувала газета "Коммерсант".
Головним провідником доктрини "м'якої сили" стане Росспівробітництво. Відомство куруватиме донорські програми Росії за кордоном.
За словами джерела видання в дипломатичних колах, фактично Росспівробітництво повинно перетворитися на аналог агентства США з міжнародного розвитку. Ключовим пунктом підготовки реформи стане зміна стратегії виділення грошей на донорські проекти за кордоном. На них планується витратити понад $500 млн.
Очікується, що вся увага буде сконцентрована на адресних двосторонніх проектах у важливих регіонах, перший серед яких – пострадянський простір.
В основі нової моделі лежить реалізація кожного вкладеного рубля "у кількох компонентах з користю і для країни-одержувача, і для іміджу Росії". Задля цього завдання бюджет Росспівробітництва зросте з нинішніх 2 млрд рублів до 9,5 млрд до 2020 року.
Нагадаємо, у лютому на зустрічі з керівництвом МЗС Росії Путін вимагав від дипломатів грамотно використовувати механізми «м'якої сили» для зміцнення позицій РФ у світі.