Путін вперше прокоментував ситуацію з Бібліотекою української літератури в Москві

25 Грудня 2015, 17:02

Президент РФ Владімір Путін заявив, що бібліотека української літератури в Москві повинна бути збережена. Про це він повідомив на засіданні президентської ради з культури і мистецтва.

«По-перше, я дізнався щодо директора бібліотеки, просто поняття не маю, про що там йдеться. Але на що ми точно повинні звернути увагу – це бібліотека. Вона не повинна бути втрачена в жодному разі», – сказав він.

Як підкреслив Путін, «українці в Росії – третя за чисельністю титульна нація: росіяни, татари, на третьому місці українці – 3 млрд людей». «Я вже не кажу про те – і ви знаєте мою позицію – я вважаю росіян і українців одним народом за великим рахунком, може бути, хтось з цим не згоден, це інше питання. Тому що, звичайно, є свій власний початок в української культури, в української літератури», – додав президент.

Як повідомлялося, Таганський суд Москви санкціонував домашній арешт директорки Бібліотеки української літератури Наталії Шаріної, яка стала фігуранткою справи про поширення екстремістських книг.

Нагадаємо, що раніше з'явилася інформація про обшук у приміщенні Бібліотеки української літератури в Москві. З бібліотеки вилучають документи, електронні носії та частину літератури. Нібито, правоохоронців зацікавила інформація про те, що в бібліотеці зберігаються примірники газети, яка, на думку російських силовиків, може мати «русофобський характер». Згодом поліція затримала співголову Об'єднання українців Росії Валерія Семененка, але відпустила після допиту. Згодом стало відомо про затримання Наталії Шаріної.

Приводом для порушення справи проти Шаріної стало поширення серед відвідувачів бібліотеки видання Дмитра Корчинського, яке було визнано судом екстремістським матеріалом і заборонено до використання. Шаріна провину не визнала.