Путін відмовив Обамі у звільненні Савченко

17 Березня 2016, 12:50

Президент РФ Володимир Путін сказав у телефонній розмові президенту США Бараку Обамі, що прохання про звільнення українки Надії Савченко є втручанням в судовий процес і тому не може бути виконане. Про це повідомив прес-секретар президента Дмітрій Пєсков.

«Президентом неодноразово надавалися роз'яснення з цього приводу, і закордонним колегам, і на інших рівнях надавалися роз'яснення, що мова йде про судовий процес, і будь-яке втручання ззовні в юрисдикцію наших судів недопустимо, воно неможливе», – зазначив Пєсков, відповідаючи в четвер на запитання журналістів.

«Поки давати якісь оцінки і ще щось до завершення судового процесу і до винесення вироку неможливо», – підкреслив прес-секретар.

Напередодні прес-секретар посольства США в Москві Вільям Стівенс повідомив, що Обама під час телефонної розмови з Путіним 14 березня закликав свого колегу «звільнити затриману льотчицю і парламентаря Савченко відповідно до положень мінських домовленостей про необхідність звільнення всіх незаконно утримуваних осіб».

Нагадаємо, 15 березня президент України Петро Порошенко зустрівся з адвокатами Надії Савченко. На зустрічі він наголосив, що "готовий використати всі свої конституційні повноваження" для того, щоб забезпечити повернення Савченко в Україну.

Як відомо, 10 березня Савченко припинила сухе голодування. Президент України Петро Порошенко доручив звернутися до Німеччини з проханням направити лікарів до Савченко.

11 березня адвокат Ніколай Полозов повідомив, що вихід Савченко із сухого голодування відбувається зі значними ускладненнями.

Тим часом, винесення вироку у справі Савечнко заплановано на 21-22 березня.