Путін таємно зустрічався з членами ФІФА. Перед голосуванням щодо ЧС-2018

6 Грудня 2010, 17:01

Про це в інтерв’ю повідомив колишній президент Російського футбольного союзу (РФС) В’ячеслав Колосков.


«Ми це тримали в секреті, і лише зараз його можна розкрити», – заявив екс-глава РФС, що входив в російський заявочний комітет. Він не уточнив, з ким саме з 22-х членів виконкому ФІФА зустрічався Путін і що конкретно обговорювалося на цих переговорах.


Колосков розповів, що крім Путіна російську заявку «в щоденному режимі» підтримував президент Дмитро Медведєв, який піднімав тему на зустрічах з керівництвом зарубіжних країн.


Крім того, Колосков наголосив на ключовій ролі віце-прем’єра Ігоря Шувалова в організації роботи заявочного комітету. Він пояснив, що «ідеальним» функціонування комітету дозволили зробити щотижневі зустрічі в Білому домі.


«Кожен робив доповідь, розмитої відповідальності не допускалося. Так тривало місяці два-три» – заявив Колосков.


Серед інших факторів, що забезпечили Росії перевагу над конкурентами при голосуванні в Цюріху, Колосков зазначив політику ФІФА з розширення географії проведення найбільшого футбольного турніру.


Нагадаємо, 2 грудня Росія отримала право провести футбольний чемпіонат світу в 2018 році. Конкуренцію їй склала заявка Англії, а також спільні заявки Іспанії з Португалією і Бельгії з Нідерландами.


За кілька днів до голосування журналісти британської корпорації BBC News випустили телепередачу, в якій звинуватили деяких членів виконкому ФІФА в отриманні «відкатів» за продаж прав на телетрансляцію попередніх чемпіонатів світу.


Загальна сума хабарів, за інформацією журналістів, склала 100 мільйонів доларів. ФІФА у відповідь заявила, що суд у цій справі, що проходив у 2008 році, визнав чиновників організації невинними.