Путін став найгіршим економістом РФ – Bloomberg

30 Грудня 2015, 11:12

Аналітики оцінили економічну роботу президента Росії Владіміра Путіна, уряду РФ та Центробанку у кризу, передає агентство Bloomberg. На їхню думку, найгіршим економістом є Владімір Путін: 27% опитаних експертів поставили російському президентові оцінку «F» («одиницю»), 50% опитаних поставили очільнику Кремля оцінку «D» і «С» («двійку» і «трійку») , відмітку «А» («відмінно») поставив тільки один аналітик з опитаних 22.

«Усі складнощі російської економіки спричинені міжнародними санкціями, покладеними на Росію через її зовнішню політику в Україні», – сказав Неріджус Мачюліс, головний економіст Swedbank AB у Вільнюсі, Литва. «І людина, яка накликала їх, заслуговує тільки оцінки F», – наголосив спеціаліст.

Економічну діяльність уряду РФ, зокрема його глави Дмітрія Мєдвєдєва, більшість аналітиків оцінили на «трійку» («С»).

Найкращий результат продемонстрував Центробанк Росії – більшість аналітиків оцінили його роботу на «добре» і «відмінно».

«В цілому, ЦБ і Міністерство фінансів діяли найбільш ефективно, виходячи із реалістичних прогнозів», – зазначив Гюнтер Дебера, аналітик Райффайзен Банк Інтернаціональ АГ.

Видання Bloomberg наголошує, що Росія розплачується за кризу, спричинену вторгненням Путіна в Україну у минулому році, який розпочався світовими цінами на нафту у районі $110 за барель. Міжнародні санкції, введені у відповідь на російську агресію, посилюються величезним потоком дешевої нафти та падінням рубля. Найбільший у світі експортер енергоносіїв перебуває на межі найдовшої рецесії за останні два десятиліття.

Як повідомлялося, США розширили список санкцій проти Росії, а рубль продовжив падіння попри зростання цін на нафту.