«Щодо наших критиків з-за кордону, саме критиків, які кажуть про наші імперські амбіції: ну що тут можна сказати? Ми бачимо, що відбувається, скажімо, в Європі: там інтеграція досягла такого рівня, який навіть у Радянському Союзі іноді не снився», – заявив Путін.
За його словами, кількість обов'язкових для виконання рішень Європарламенту більша, ніж кількість обов'язкових рішень, які ухвалювалися Верховною Радою СРСР для радянських республік.
Також російський прем'єр заявив, що зараз у ЄС вже говорять про єдиний уряд у прямому сенсі цього слова, про єдиний регулятор у сфері міжвалютних відносин в економіці.
«Там нормально, ніхто не говорить про імперські прагнення. А в Америці? У Північній Америці йдуть активні інтеграційні процеси між США, Канадою, Мексикою, те ж саме відбувається у Латинській Америці, те ж саме відбувається в Африці. Там у них все можна, і все гаразд, а у нас – імперські амбіції», – заявив він.
«Ось цим критикам – а вони явно недобросовісні критики – я можу сказати: знаєте що, займіться своїми справами: боріться зі зростаючою інфляцією, зі зростаючим державним боргом, із ожирінням зрештою, – займіться справою», – додав Путін.
Він також заявив, що інтеграція для країн пострадянського простору економічно вигідна, і нагадав, що механізми інтеграції обговорювалися ще 2002 року лідерами РФ, Казахстану, Білорусі та Україні.
«Ми у мене вдома розмовляли учотирьох з цього приводу. я, Назарбаєв, Лукашенка і тодішній Президент України Кучма. Я запропонував почекати його спеціально, ми його дочекалися і вчотирьох розмовляли», – сказав Путін.
Як повідомлялось, за версією Лукашенки ідею створення Єдиного економічного простору Путін озвучив у себе дома на кухні, де відбулося «засідання» глав чотирьох держав.
Нагадаємо, свою майбутню президентську каденцію Владімір Путін планує присвятити реставрації «втраченої внаслідок найбільшої геополітичної катастрофи ХХ століття» держави та спробі встановити її гегемоніюна континенті
Читайте також: «В Союз идти желанья нету – спасибо Путину за это»