Путін радить Заходу “не лізти” у внутрішню політику Кремля

Акценти
13 Листопада 2012, 09:48

США і ЄС стурбовані переслідуванням критиків Путіна, яке посилилося після його повернення в Кремль на третій термін. Воно супроводжувалося вуличними протестами – першими масовими за 13 років.

Путін, який хвалив переобрання Барака Обами на другий термін, назвав американську демократію недосконалою, але сказав, що це його не хвилює, і того ж він чекає від партнерів.

"Нехай роблять так, як хочуть. Ми до них не ліземо, – сказав Путін на засіданні президентської Ради з прав людини. – Але чому ми повинні допускати, щоб лізли до нас?"

"Інша справа, коли ми збираємося самі, обговорюємо внутрішні, свої власні болячки, самі виробляємо протиотруту проти них", – зазначив Путін.

Президент РФ висловився проти політичного втручання ззовні: "Коли хтось намагається нами керувати нишком, за допомогою фінансування певних структур, я вважаю, що це неправильно".

Разом з тим Путін постарався вселити оптимізм у всіх, хто висловлює заклопотаність законотворчістю Держдуми, чиє обрання в грудні минулого року стало спусковим гачком для масових вуличних демонстрацій через звинувачення у фальсифікаціях на користь путінської "Єдиної Росії".

Він пообіцяв "ще раз повернутися" і "розглянути уважніше" законопроект, який розширює поняття державної зради, яка карається строком до 20 років позбавлення волі. Як відомо, юристи та правозахисники кажуть, що закон може застосовуватися ширше – для переслідування інакомислячих.

З критикою документа, схваленого обома палатами парламенту, однак поки не підписаного президентом, виступив Євросоюз.

"З приводу закону про держзраду: давайте повернемося до цього, подумаємо, – сказав Путін. – Тут не повинно бути розширеного тлумачення".

Він також пообіцяв пригальмувати розгляд в Держдумі проекту закону, який вводить покарання за образу почуттів віруючих. Документ внесений на хвилі дискусії з приводу переслідування панк-групи Pussy Riot, які заспівали антипутінську пісню в храмі Христа Спасителя в Москві.

Путін, який називав вирок учасницям перформансу – два роки позбавлення волі – справедливим, запропонував обговорити законопроект.

"Давайте ми попросимо колег не поспішати з його прийняттям, – сказав він. – Давайте разом подумаємо, щоб перегинів ніяких не було".

Нагадаємо, вчора Путін підписав указ про внесення змін до складу президентської ради з розвитку громадянського суспільства і прав людини (РПЛ).

Позначки:
90