Путін порахував витрати на війну в Сирії

17 Березня 2016, 13:28

Росія витратила на військову операцію в Сирії близько 33 мільярдів рублів. Про це в четвер, 17 березня, заявив президент Росії Владімір Путін на церемонії вручення нагород в Кремлі. Про це інформують російські ЗМІ.

«Звичайно, військова операція в Сирії потребувала і певних витрат. Однак основна їхня частина – це ресурси Міноборони, близько 33 мільярдів рублів –  раніше вже була закладена в бюджет міністерства 2015 року на проведення навчань і бойову підготовку», – заявив Путін.

«Ми просто спрямували ці ресурси на забезпечення угруповання в Сирії. А більш ефективного способу підготовки, відточування майстерності, ніж реальні бойові дії, ще ніхто не придумав», – додав президент РФ.

Раніше у РБК повідомляли, що за 167 днів військової кампанії в Сирії Росія могла витратити як мінімум 38 мільярдів рублів.

За підрахунками видання, в кінці жовтня вартість одного дня операції в Сирії становила близько 156,3 мільйона рублів. До кінця операції російська авіагрупа зросла з 50 до 70 літаків, включаючи новітні Су-35. Також на російській авіабазі було розгорнуто корпус ППО, включаючи С-400. РБК відзначає, що це могло збільшити вартість одного дня операції до 230 мільйонів рублів.

Прес-секретар президента Дмітрій Пєсков спростував інформацію про те, що військова операція в Сирії обійшлася Росії в 38 мільярдів рублів. Він заявив, що в Кремль не надходила інформація про вартість операції в Сирії.

На питання, чи збігається сума, озвучена в ЗМІ, з даними Кремля, Пєсков відповів негативно.

«Ні, не збігається. Напевно, вам краще дізнатися у цього поважного видання, звідки їм відомо про такі витрати», – зазначив прес-секретар.

Як повідомлялося, 15 березня перша група російських літаків вилетіла з авіабази Хмеймім в Сирії в пункти постійної дислокації на території РФ. 

Нагадаємо, 14 березня увечері російський президент Владімір Путін підписав указ про виведення основної частини російських військ із Сирії.