Путін пообіцяв Обамі поважати територіальну цілісність України

27 Лютого 2014, 16:58

"Президент Путін у телефонній розмові з президентом Обамою буквально днями зобов'язався поважати територіальну цілісність України. І я вважаю, що це неймовірно важливо. Мені було б дуже важко зрозуміти, як Росія може суміщати свою позицію щодо Лівії, свою позицію щодо Сирії, свої застереження щодо втручання в справи іншої країни і одночасно неповагу до суверенітету України і волі її народу", – заявив держсекретар США Джон Керрі, вказуючи, що розмова відбулася нещодавно.

За його словами, США сподіваються, що Росія не буде розглядати це як варіант продовження холодної війни.

"Ми бачимо в цьому можливість для Росії, для Сполучених Штатів та інших зміцнити Україну, допомогти їй у процесі переходу, і немає причини, яка може перешкодити їй містити в собі Схід і Захід і бути життєво важливим елементом нашої загальної економіки, яка рухається вперед. І ми покладаємо надії на перехідний уряд, на реформи, які будуть тут проведені, на участь МВФ в цьому процесі і на те, що український народ буде мати можливість визначити своє майбутнє після того, як буде сформовано новий уряд", – додав Керрі.

Як повідомлялось, глава фракції "Свободи" Олег Тягнибок і прем’єр-міністр Арсеній Яценюк нагадали США і Британії про їхні зобов'язання захищати Україну.

Як відомо, у 1994 році у Будапешті Україна відмовилась від свого арсеналу ядерної зброї в обмін на гарантії з боку Росії, США та Великобританії захищати цілісність України та не застосовувати проти неї зброю.