Путін по-доброму натякає Януковичу, що Україні потрібний Митний союз

16 Вересня 2011, 16:59

Про це він сказав на інвестиційному форумі Сочі-2011, коментуючи повідомлення про відмову президента України прийняти пропозицію вступити до Митного союзу.

"Ми тільки що говорили про проблеми Єврозони. Мені важко собі уявити, що в цих умовах Україна буде приєднуватися до Єврозони. Це абсолютно нереальні речі", – сказав  Путін.

Як відзначив Путін, ця заява "носить скоріше політико-емоційний характер".

Він сказав, що не бачив заяву Віктора Януковича про відмову України вступити до Митного союзу. При цьому він підкреслив, що "остаточні рішення завжди приймаються народом тієї чи іншої країни в ході відкритої дискусії, проведення передбачених законодавством країни певних процедур для прийняття рішень доленосного характеру".

"Безумовно, це завжди суверенний вибір країни – куди рухатися, до яких об'єднанням приєднуватися", – сказав Путін.

На думку прем'єра, в нинішніх економічних умовах у Євросоюзі євроінтеграція можлива для України тільки як стратегія. "Але і тут виникають питання економічної доцільності: що вигідніше. Це повинні визначити наші українські друзі і колеги: прагнути до єврозони або використовувати переваги, пов'язані з величезною кооперацією між цілими галузями економіки України і Росії", – заявив Путін.

Він підкреслив, що на користь інтеграції України до Митного союзу каже "величезний пласт факторів, який, безумовно, забезпечував би більшу конкурентоспроможність української, та і російської, і всіх учасників Митного союзу, економік".

"Мені здається, що міркування, які говорять в іншу сторону, носять скоріше політико-емоційний характер. А якщо подивитися на реалії, то стане ясно, що вигод у Митному союзі більше", – вважає Путін.

Крім того, як зауважив прем'єр РФ, "хто сказав, що Митний союз не повинен інтегруватися в загальноєвропейський економічний простір".

"Ми, природно, не можемо і не будемо нічого нав'язувати нікому з наших партнерів. Це повинен бути в кінцевому підсумку їх усвідомлений вибір", – підкреслив Путін.

Він особливо відзначив, що "у кожному разі український напрямок нашої політики від таких заяв страждати не буде".

Путін висловив надію на те, що в ході майбутнього візиту Януковича до РФ (24 вересня – ред..) "вдасться з ним подискутувати не тільки як із сусідом, але і як з другом".

 

98