Путін оформив призупинення ЗВТ із Україною, зробивши один виняток

30 Грудня 2015, 16:55

Президент РФ Владімір Путін оформив призупинення з 1 січня 2016 року договору про зону вільної торгівлі з Україною, зробивши виняток для експортного мита на газ. Відповідні закон і указ президента опубліковані в середу на офіційному інтернет-порталі правової інформації.

В указі, який робить виняток,сказано, що мова йде про «експорт природного газу в газоподібному стані».

Як повідомлялося, минулої п'ятниці Рада Федерації схвалила закон про призупинення з 1 січня 2016 року дії договору про ЗВТ з Україною.

Закон був ініційований президентом РФ. Таке рішення продиктоване тим, що з 1 січня 2016 року почне застосовуватися торговельно-економічний розділ угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом без досягнення юридично зобов'язує домовленості, що відповідає інтересам Росії, що означає докорінну зміну обставин, які були суттєво важливі для РФ при укладенні договору про ЗВТ, наголошується в супровідних матеріалах до проекту закону.

При цьому документ передбачає, що рішення про відновлення Росією дії даного договору буде прийматися президентом РФ.

Зазначимо, Україна отримала від Росії ноту про розрив угоди щодо ЗВТ.

Як повідомлялося, 21 грудня прем’єр-міністр РФ підписав постанову про санкції щодо України.

Нагадаємо, президент РФ Владімір Путін своїм указом розірвав угоду про зону вільної торгівлі між Україною та Росіїю з 1 січня 2016 року. Це сталося після того, як Євросоюз завершив усі процедури для запуску зони вільної торгівлі з Україною 1 січня 2016 року.