«Нам що, скажемо, потрібно в парламенті 10-15 партій? Потрібно забрати взагалі поріг проходження в парламент чи ні? Ми знаємо приклад наших сусідів на Україні. Нам хіба потрібна українізація нашого парламенту, де неможливо практично нічого обговорювати?» – запитав Путін, коментуючи лібералізацію виборчого процесу в Росії, зокрема зниження бар'єру для проходження в Державну думу.
І відразу навів як приклад парламентську систему Сполучених Штатів, де, з його слів, у конгресі присутні тільки 2 великі партії.
«Іде велика боротьба в рамках цих партій спочатку. І там реально демократія розвивається, у тому числі й за допомогою от цього попереднього голосування. І на поверхні виявляються найбільш ефективні й найбільш прийнятні суспільством люди, вони між собою борються. І те ж саме в парламентах відбувається», – заявив Путін.
Разом з тим він зазначив, що лібералізація виборчого процесу в Росії, здійснена з ініціативи Президента Росії Дмітрія Мєдвєдєва, – це в цілому непогано й навіть добре, боротьба набуває, з його слів, більш гострого характеру.
Як відомо, у Верховній Раді нинішнього скликання 5 фракцій й 1 група із правами фракції.
10 жовтня 6 депутатів Ради з більшості внесли на розгляд парламенту законопроект, яким пропонується ввести змішану мажоритарно-пропорційну виборчу систему на виборах Ради й підвищити прохідний бар'єр з 3 до 5%.
Нагадаємо, 14 жовтня, заступник голови партії «Батьківщина», колишній віце-прем’єр-міністр України Григорій Немиря заявив, що Венеціанська комісія за результатами обговорення проекту закону про вибори народних депутатів України ухвалила висновки, у яких зазначається, що виборча система, запропонована проектом закону, не відповідає рекомендаціям ПАРЄ (Резолюція 1755). Водночас комісія зауважила, що запропонований проект закону не був тим, який представники Венеціанської комісії обговорювали з представниками української влади.
У свою чергу, в МЗС відзначили, що Венеціанська комісія позитивно оцінила проект закону про вибори.