Путін натякнув Ципрасу, що може зняти ембарго на грецькі харчі

8 Квітня 2015, 16:52

Під час переговорів із прем’єр-міністром Греції Алексісом Ципрасом у Москві президент РФ Владімір Путін натякнув, що Росія може зняти заборону на імпорт грецьких продуктів харчування. Про це повідомили міжнародні ЗМІ.

Як відомо, 2014 року у відповідь на санкції Заходу Росія заборонила імпорт продовольства, зокрема овочів та сиру, з Європейського Союзу.  Ці обмеження виявилися досить болючими для грецької економіки, адже обсяги двосторонньої торгівлі між Москвою та Афінами скоротився на 40%.

Сам обсяг експорту Греції до РФ у 2014 році становив 357 млн євро, що на 12% менше, ніж за рік до того.

Під час зустрічі з Ципрасом Путін назвав його візит до Москви «дуже своєчасним», і таким, що дає шанс «для аналізу того, що вони обидва могли б зробити» для відновлення двосторонньої торгівлі.

Крім того, Путін підкреслив, що візит грецького прем’єра відбувся напередодні православного Великодня, і що РФ та Греція «мають спільні духовні корені».

Міністр економічного розвитку РФ Алєксєй Улюкаєв підтвердив що уряд підготував пропозиції «пов'язані з ембарго», які обговорюватимуться на зустрічі з прем'єр-міністром Росії Дмітрієм Мєдвєдєвим у четвер, 9 квітня.

Нагадаємо, візит Ципраса до РФ триватиме протягом 8-9 квітня.

Як повідомлялося, під час переговорів російський президент Владімір Путін може запропонувати Греції знижку на газ та нові кредити. Натомість РФ хоче отримати доступ до деяких грецьких активів.

Крім того, під час зустрічі у Будапешті 7 квітня глави МЗС Угорщини, Греції, Македонії, Сербії і Туреччини домовлялися про будівництво через території цих країн нового проекту Газпрому – газогону «Турецький потік». Рішення сторони повинні були прийняти до візиту Ципраса до Москви.

Нагадаємо, президент Європарламенту Мартін Шульц закликав Ципраса пам’ятати про санкції ЄС проти Росії і дотримуватися відповідної позиції на переговорах у Москві.

Читайте також: Шантажуючи лідерів ЄС, Греція марнує шанс уникнути колапсу – The Economist