"Я поки не бачу підстав, чому я не повинен його підписувати, хоча я повинен подивитися остаточний варіант і все там зважити", – сказав російський президент щодо отриманого законопроекту, який раніше одноголосно підтримала Рада Федерації.
Путін також заявив, що разом з цим законом, підпише указ про посилення підтримки дітей-сиріт. "Я маю намір не лише підписати закон, але й указ президента Росії про зміну порядку підтримки дітей-сиріт, дітей, які залишилися без опіки батьків, і особливо тих, хто перебуває в особливо складній ситуації, я маю на увазі їхній стан здоров'я", – сказав він.
Щодо "закону Діми Яковлєва" Путін згадав "ще одне міркування, про яке раніше не говорив". "У світі, напевно, багато місць, де рівень життя трохи кращий, ніж у нас. Ну і що, ми туди відправимо всіх дітей? Може, й самі туди переїдемо?" – заявив Путін, підкресливши, що в Росії є гідні приклади усиновлення, зокрема "в Чечні, яка пройшла складі випробування, немає практично жодної покинутої дитини".
Після засідання Держради уповноважений з прав дітей Павєл Астахов заявив, що через якийсь час Росія зможе повністю відмовитися від усиновлення дітей за кордоном. "Ми будемо готові це зробити після прийняття Федеральної цільової програми з підтримки сиріт та підписання указу президента, про який Путін заявив на Держраді", – сказав Астахов. На його думку, в Росії за п'ять-сім років можна буде повністю ліквідувати дитячі будинки, залишивши тільки профільні та спеціалізовані. "Ми вже стали на цей шлях і звертати з нього ми не маємо наміру", – підкреслив Астахов.
Як відомо, не згоду щодо "Закону Діми Яковлєва" раніше висловили декілька міністрів російського уряду. Зокрема, віце-прем'єр з соціальних питань Ольга Голодец направила лист Путіну, в якому вказала, що закон суперечить цілому ряду міжнародних норм, у тому числі Віденській конвенції та Конвенції про права дитини, а також входить в протиріччя з російським Сімейним кодексом.
Також глава МЗС Сєргєй Лавров, глава міністерства освіти і науки Дмітрій Ліванов та міністр з питань Відкритого уряду Міхаїло Абізов також виступили з критикою законопроекту.
Законопроект, що забороняє усиновлення російських дітей американцями, що назвали відповіддю на ухвалений сенатом США "закон Магнітського" про візові санкції стосовно росіян, причетних, на думку конгресменів, до порушень прав людини.