▪   Анастасія Попова

За гендерну рівність та екологію. Сучасні тренди у роботі НАТО

Яким є внесок НАТО у боротьбу із соціальною нерівністю і забруденням довкілля


НАТО І ГЕНДЕРНА РІВНІСТЬ

 

Багато де в світі  і досі побутує думка,  що

військова сфера – не жіноча. В  Україні лише у грудні 2018-ого року усі військові спеціальності, у тім числі, бойові, стали доступними для жінок. Керівництво НАТО вважає, що залучення жінок  – це ключовий компонент встановлення та збереження миру і безпеки. Спеціальна представниця Генерального секретаря НАТО, Клер Хатчінсон пояснює це тим, що жінки розширюють поняття миру та безпеки і включають у них багато різних аспектів, як наприклад, доступ до чистої води чи доступ до освіти. 

 

НАТО підтримало впровадження принципів Резолюції 1325 Ради Безпеки ООН, а також мають власну стратегічну програму Жінки, Мир та Безпека, який керується трьома ключовими принципами:

  1. Інтеграція гендерної рівності в усі аспекти діяльності НАТО
  2. Залучення жінок до діяльності Північно-Атлантичного альянсу, щоб зробити її інклюзивною
  3. Забезпечення рівних прав та можливостей жінкам і чоловікам.

 

НАТО використовує різні підходи до боротьби з гендерною нерівністю: від долучення до медійної кампанії підтримки чоловіками жінок HeforShe до впровадження принципів гендерної нейтральності та обов’язкового призову до армії жінок.  

 

НАТО І ДОВКІЛЛЯ

 

Хоча протидія змінам клімату не є основною сферою діяльності, у НАТО визнають, що кліматичні зміни мають безпосередній вплив на мир та безпеку, а тому ігнорувати їх неможливо.

Країни-члени Альянсу визнають: їхня промисловість позначається на екології світу, і саме том, вони намагаються знизити свій негативний вплив, зокрема,  за рахунок науки. НАТО намагається впровадити концепцію “розумної енергії”, що включає, наприклад, заміну традиційних джерел енергії на відновлювані. Інший спосіб, до якого вдається НАТО у протистоянні кліматичним ризикам – це допомога при природних катастрофах. Так Альянс долучається до подолання наслідків таких надзвичайних ситуацій,  як землетруси або шторми.

 

НАТО, НАУКА ТА ІННОВАЦІЇ

 

НАТО активно долучається до дослідження ролі та можливостей блокчейну, кібербезпеки, штучного інтелекту та інших нових технологічних змін у світі. Програма Північно-атлантичного альянсу заради миру і безпеки – це майданчик для тестування різних технологічних інновацій, чим активно користуються науков(и)ці. Наприклад, у 2017 році український та норвезький науковці створили 3D детектор на основі штучного інтелекту, який може розпізнати міни на різній глибині. 

Окрім цього, НАТО активно закликає приєднуватися до Інноваційного Хабу, де експерт(к)и з різних сфер діяльності діляться досвідом та співпрацюють для створення нових технологій для забезпечення миру. Один із головних напрямків хабу це – кібербезпека та протистояння кібератакам. Також хаб активно підтримує розвиток онлайн-освіти та проводить різні онлайн-курси.

 

 

 

Матеріал підготовано в рамках інфомаційного партнерства  із «Стабілізейшн Суппорт Сервісез» 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Теги