Пшонку просять розібратися з закупівлею тисяч елітних машин під час прем’єрства Януковича

30 Грудня 2010, 14:09

Швець направив у Генпрокуратуру відповідний депутатський запит.

Депутат нагадує, що ці автомобілі були куплені у квітні 2004 року, відповідно до постанови Кабінету Міністрів від 3 квітня №210.

«Насправді, за завищеною ціною були закуплені автомобілі фольксваген «Фаетон» та «Туарег», які не були оснащені спеціальним обладнанням, що давало б підстави вважати ці автомобілі спеціальними і у зв’язку з цим їх придбання обумовлювалося б потребами Міністерства внутрішніх справ України», – зазначає Швець.

За його словами, зазначені автомобілі були ввезені на митну територію України без сплати податків і зборів. «За таких обставин безплатний ввіз в Україну престижних VIP-автомобілів і в такому обсязі не був і не міг бути викликаний потребами МВС. Не могло бути випадковістю, а було викликано потребою лояльного ставлення працівників правоохоронних органів до влади та її керівників», – вважає представник БЮТБ.

Швець припускає, що придбання такої кількості автомобілів було викликане участю у виборах Президента Віктора Януковича, який на той час обіймав посаду прем’єр-міністра України й був кандидатом у Президенти України на президентських виборах 2004 року.

Депутат просить Генпрокуратуру перевірити законність прийняття урядом рішення про придбання цих автомобілів і притягти винних до відповідальності.

Нагадаємо, Генпрокуратура порушила кримінальну справу за фактом закупівлі 1 тисячі автомобілів у кредит під державні гарантії, надані Кабміном Юлії Тимошенко.