Про це заявив народний депутат Григорій Омельченко.
"Якщо порушено кримінальну справу за цим фактом, то треба ставити питання про притягнення до кримінальної відповідальності генеральних прокурорів України, у яких матеріали за цим фактом були, ще з моменту порушення кримінальної справи проти Павла Лазаренко (1999 рік. – Ред.). Мене менше всього цікавить, що наразі знаходять винувату, а хвилює той факт, що ті, хто повинен був дати правову оцінку цьому факту ще у 1998 році, тривалий час цього не робили. Матеріали про діяльність Павла Лазаренка та Єдиних енергетичних систем України ще з того часу знаходяться у Генеральній прокуратурі. Ось генеральних прокурорів, що з того часу не займалися цими матеріалами, і треба саджати на лаву підсудних", – вважає народний депутат.
Омельченко вважає, що це дозволить встановити законність, справедливість та об’єктивність.
"Ті, хто не дав правової оцінки наявних у Генеральній прокуратурі матеріалів, і повинні, у першу чергу, нести відповідальність. І проти всіх генеральних прокурорів, що були з того часу, слід порушити кримінальні справи, як мінімум за халатність, неналежне виконання службових обов’язків", – наголосив Омельченко.
За його словами, він найближчим часом він подасть звернення з цього питання до Генерального прокурора Віктора Пшонки.
"Порушення цієї кримінальної справи – дрібниці, слід порушити кримінальні справи проти генеральних прокурорів, що не належно поставилися до наявних у них матеріалів, а також проти тих генеральних прокурорів, починаючи з Потебенька, Піскуна, які занедбали, затягли розслідування справи у вбивстві Григорія Гонгадзе", – зазначив Омельченко.
Нагадаємо, СБУ порушила справу проти екс-прем'єра Юлії Тимошенко за борги корпорації ЄЕСУ перед Росією. Справу порушено за ч 2 статті 15 та ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу, що передбачає покарання до 12 років ув'язнення.
Як відомо, 11 жовтня Печерський районний суд Києва засудив Тимошенко до семи років в'язниці за перевищення повноважень при укладанні газових контрактів з Росією 2009 року та зобов'язав відшкодувати Національній акціонерній компанії «Нафтогаз України» 1,5 млрд грн збитків, завданих унаслідок їх укладання.