«Останнім часом Генеральна прокуратура Україна зафіксувала небезпечну тенденцію тиску на підприємців з боку контролюючих органів. Податкова, міліція, Служба безпеки, та ж прокуратура стали буденним кошмаром для підприємців», – сказав Пшонка.
За його словами, сьогодні в Україні діє 89 контролюючих відомств, 63 з яких мають право зупинити, закрити діяльність господарського суб'єкта.
При цьому Пшонка зазначив, що контролюючі правоохоронні органи здійснюють перевірки суб'єктів підприємництва з особливим інтересом, хоча результати цих перевірок носять нульової характер.
«Не встигла закінчити перевірку одна структура, приходить інша. Тобто швидкість стуку в двері перевищує швидкість звуку», – зауважив генпрокурор.
Він зазначив, що протягом минулого року і з початку цього року контролюючі органи провели 3 млн перевірок, склавши понад 8 млн протоколів. При цьому більше 6 млн осіб були притягнуті до адміністративної відповідальності, а більше 442 тисяч суб'єктів господарювання призупинили діяльність, 250 тисячам припинена реєстрація.
«Тобто була перевірка кожного підприємця, на кожного складено по 3 адміністративних протоколи, діяльність кожного шостого припинена», – сказав Пшонка, зазначивши, що багато перевіряючих виходять за межі територіальних одиниць, які їм підпорядковані.
«Якщо почитати перевірки, то вони практично під копірку написані – один і той же текст», – підкреслив генпрокурор.
Нагадаємо, нещодавно президент Віктор Янукович доручив генеральному прокуророві Віктору Пшонці захистити малий і середній бізнес від тиску державних органів.
Державна податкова служба продовжила мораторій на перевірки малого бізнесу до 1 липня 2012 року. При цьому Вітчизняний бізнес оцінив діяльність податківців на 1,90 балів з можливих 5,00.