За даними відомства, усупереч вимогам Закону України «Про професійно-технічну освіту» не працевлаштовано 14 тисяч таких випускників, у тому числі майже 200 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Найбільше у Дніпропетровській, Донецькій, Сумській областях.
Також у ГПУ відзначають непоодинокі випадки порушення прав неповнолітніх на отримання заробітної плати, а також незаконної вимоги коштів за проходження виробничої практики.
На подібні порушення реагували прокурори у Луганській, Миколаївській, Тернопільській та Херсонській областях.
“З метою захисту прав випускників професійно-технічних навчальних закладів Генеральною прокуратурою України внесено подання до Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України. За результатом розгляду якого Міністерством розроблено заходи, спрямовані на усунення виявлених порушень та притягнуто до відповідальності 22 винні службові особи”, – сказано у повідомленні Генпрокуратури.
Нагадаємо, 23 версня представники студентських організацій провели марш від Михайлівської до Європейської площі, щоб висловити своє бачення розвитку вищої освіти в Україні. Однак, у зв’язку із рішення суду про заборону будь-яких акцій у центрі Києва працівники міліції заблокували учасників студентської акції. Їх не випускали ні в сторону Європейської площі, ні в сторону Подолу, внаслідок чого виникла сутичка студентів із міліцією. Згодом в ситуацію втрутилися народні депутати.