Пшонка вимагає від Якименка та Захарченка звіту про зґвалтування у Врадіївці

2 Липня 2013, 19:59

«Окремо я вимагаю пояснень від ваших керівників структурних підрозділів, чому інформація про цей злочин стосовно 29-річної дівчини, не була у повному обсязі доведена до вашого відома, до відома керівництва прокуратури області одразу після того, як дані про нього вносилися до ЄРДР. Крім того, об’єктивного з’ясування потребує і той факт, що у спецповідомленнях із самого початку були відсутні згадки про зґвалтування дівчини. У разі якщо це халатність або ж умисні дії когось із ваших підлеглих, то за це має наступити і відповідальність», – сказав Пшонка.

Крім того, за його словам, слідчі органи Миколаївської області отримали вказівку щодо активізації слідства у кримінальних провадженнях минулих років щодо загибелі дівчат, які розслідуються у Врадіївському районі.

Генпрокурор також зазначив, що надмірна політизація подій у Миколаївській області не сприятиме вирішенню проблеми.

«Лише слідчим шляхом, процесуальними рішеннями і вироками судів ми зобов’язані поставити крапку у вирішенні цієї ситуації», – сказав він.

Нагадаємо, 28 червня міліціонер Дмитро Поліщук (племінник прокурора Заводського району Миколаєва Сергія Поліщука) і ще один чоловік (таксист Сергій Рябіненко) були затримані за підозрою у скоєнні зґвалтування, розбійного нападу та нанесенні тяжких тілесних ушкоджень мешканці Врадіївки Ірині Крашковій.

Суд обрав підозрюваним запобіжний захід у вигляді утримання під вартою на строк 60 діб, і зараз вони перебувають за ґратами.

Водночас місцеві мешканці вимагають притягнути до відповідальності ще одного підозрюваного у скоєнні злочину, на якого вказала потерпіла – старшого лейтенанта міліції Євгена Дрижака. Дрижак, який є  похресником начальника Миколаївського облуправління міліції Валентина Парсенюка, досі перебуває на волі, а його місце перебування ретельно приховується.

Прес-служба прокуратури Миколаївської області повідомила, що Дрижак має алібі – у момент скоєння злочину він нібито був на чергуванні в РВВС. Наразі міліціонер затриманий.