Про це журналістам повідомив керівник прес-служби ГПУ Юрій Бойченко, коментуючи відвідування відомства опозиційними народними депутатами.
За словами Бойченка, керівництво Генпрокуратури поінформувало депутатів «про законність» кримінального переслідування Тимошенко та Луценка.
Відповідаючи на запитання журналістів про те, що саме керівники ГПУ відповіли народним депутатам на вимогу виконати резолюцію ПАРЄ, керівник прес-служби зазначив, що генпрокурор Віктор Пшонка наголосив, що «жодним словом у резолюції ПАРЄ не прописані слова «Генеральна прокуратура».
За його словами, щодо зміни запобіжних заходів стосовно Луценка, Іващенка, а також Тимошенко, то лише суди мають повноваження вирішувати ці питання, і тільки суди можуть ухвалювати рішення про зміну запобіжних заходів.
Відповідаючи на закиди журналістів у тому, що представники прокуратури у судах регулярно виступають проти зміни запобіжних заходів стосовно вказаних колишніх членів уряду, Бойченко сказав: «Державне обвинувачення у суді є процесуально незалежною особою і не може відчувати на собі тиск керівництва Генеральної прокуратури».
Нагадаємо, у своїй резолюції ПАРЄ серед іншого закликала Україну звільнити з-під варти за станом здоров'я Луценка й Іващенка, а також забезпечити доступ до лікування Тимошенко незалежних лікарів.
Під час українського ланчу в Давосі президент Віктор Янукович визнав суперечливість ув'язнення екс-прем’єр-міністра Юлії Тимошенко.
Водночас ПР заявила, що не буде ініціювати перегляд 364 та 365 статей Кримінального кодексу, за якими засуджено екс-прем’єр-міністр Юлію Тимошенко.