Участь у зустрічі брали представники дипломатичних місій Австрії, Болгарії, Росії, Греції, Латвії, Польщі, Франції, Великобританії, Данії, США, Естонії, Італії, Румунії, Швеції, Словенії, Іспанії, Німеччини, Канади, Литви, Чехії, Словаччини, Угорщини, а також представництва ЄС.
Також були присутні Міністр охорони здоров’я України Раїса Богатирьова та голова Державної пенітенціарної служби України Олександр Лісіцков.
Під час зустрічі генпрокурор Віктор Пшонка поінформував представників іноземних держав про те, що 18 січня 2012 року засудженій Юлії Тимошенко було вручено повідомлення про підозру:
– у вчиненні організації розтрат чужого майна, шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, за попередньою змовою групою осіб, в особливо великих розмірах;
– у тому, що будучи у 1996 році президентом ЄЕСУ спільно та за попередньою змовою з колишнім Першим віце-прем’єр-міністром України Павлом Лазаренком, із корисливих мотивів замовила та організувала вбивство народного депутата України Євгена Щербаня.
Пшонка зазначив, що під час вручення повідомлення про підозру Тимошенко не було порушено жодного її права, зокрема і права на захист.
За його словами, дана кримінальна справа буде передана до суду лише після проведення всіх процесуальних дій, згідно з вимогами закону.
«Тут немає жодного політичного підтексту, є лише матеріали слідства та доводи захисту, після вивчення яких суд і прийме відповідне рішення у справі», – підкреслив він під час спілкування з представниками іноземних дипломатичних місій.
У свою чергу, Богатирьова повідомила присутнім про останні висновки міжнародної медичної комісії щодо стану здоров’я екс-прем’єра. За її словами, пацієнтка за станом здоров’я може брати участь у слідчих діях.
Лісіцков поінформував гостей про умови тримання засудженої у ЦКЛ № 5 та Качанівській виправній колонії. Він також окремо зазначив, що 18 січня, під час вручення засудженій повідомлення про підозру, не було порушено жодних процесуальних вимог і, з дозволу прокуратури, продемонстрував відео вручення Тимошенко цього документу.
Насамкінець, Пшонка, відповідаючи на запитання представників посольств, зазначив, що згідно з нормами нового КПК, права захисту значно розширені.
«Захист Тимошенко має можливість максимально реалізувати ці права та повноваження», – сказав генпрокурор.
Нагадаємо, ввечері 18 січня генеральний прокурор Віктор Пшонка заявив, що Генеральна прокуратура України завершила розслідування кримінальної справи щодо вбивства народного депутата Євгена Щербаня, а сама Тимошенко отримала відповідні документи про підозру в скоєнні злочину.
Втім, генпрокурор зазначив, що слідчій групі не вдалося вручити Тимошенко документ, але чинне законодавство дозволяє передати документи про підозру у скоєнні злочину через керівництво Качанівської колонії, в якій відбуває покарання Тимошенко. Що і було зроблено.
За словами Пшонки Тимошенко має необмежений час для ознайомлення з матеріалами справи щодо організації вбивства Щербаня, але за необхідності суд може скоротити цю процедуру.
Як повідомила дочка Тимошенко Євгенія, керівник Качанівської колонії сказав їй, що Тимошенко "нібито підписувала якісь документи та робився відеозапис цього дійства".