Пшонка пояснив феномен ГПУ особливостями правової культури і національними традиціями

26 Березня 2013, 13:53

«Впевнений, що ви зі мною погодитеся, у тому, що ідеальної моделі органів прокуратури в світі не існує. Адже кожна з них має свої переваги і свої недоліки. Феномен сучасної української прокуратури, як органу публічної влади, ми визначаємо в контексті соціально-політичних умов її організації та функціонування, національних традицій і особливостей правової культури держави. На моє глибоке переконання, зміна правового статусу, структури, завдань та функцій прокуратури в сучасних історичних умовах життя нашої держави має здійснюватися гармонійно, за допомогою синхронного та ефективного реформування судової і правової систем», – зазначив Пшонка.

За його словами, такий підхід «ставить перед законодавцями питання не тільки про місце і роль прокуратури, але також й про, можливо, нове визначення правового статусу органів прокуратури».

Пшонка запевнив учасників Консультації що у реформі прокуратури Україна «не має наміру і не буде зупинятися тільки на етапі реалізації норм нового КПК».

«На сьогоднішній день, президентом України чітко визначені основні напрямки євроінтеграційних процесів у нашій країні, які передбачають, зокрема, реформування судової системи, органів прокуратури та органів внутрішніх справ. Всі ці напрямки є не тільки пріоритетними, але і їх реалізація знаходяться під особистим контролем глави держави», – пояснив Пшонка.

Як повідомлялось, кілька тижнів тому радник президента Андрій Портнов заявив, що підготовка законопроекту про реформування органів прокуратури в Україні відбувається дуже складно.

Він нагадав, що питання реформування прокуратури є  зобов'язанням України перед європейськими структурами. 

Нагадаємо, раніше верховний представник ЄС з питань зовнішньої та безпекової політики Кетрін Ештон та комісар ЄС з питань розширення та Європейської політики сусідства Штефан Фюле висловили своє розчарування через підписання президентом України змін до законів про функціонування органів прокуратури

21 вересня 2012 року президент Віктор Янукович підписав закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань удосконалення діяльності прокуратури». Законом внесено зміни до 18 законодавчих актів України, якими вдосконалено положення чинного законодавства, які регулюють статус органів прокуратури та порядок реалізації наданих їм законом повноважень, які суттєво скорочено.

18 вересня Верховна Рада ухвалила закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань удосконалення діяльності прокуратури».