Пшонка обіцяє за тиждень розповісти про розслідування подій на Майдані

3 Грудня 2013, 23:59

 «Останні події свідчать про те, що мали місце численні факти порушення законодавства: я зараз говорю про самовільне захоплення приміщення Київської міської державної адміністрації, Будинку профспілок, блокування будинку уряду та публічні заклики до  штурму Адміністрації президента, також блокування транспортних комунікацій», – заявив Пшонка.

 Він підкреслив, що захоплення будівель і споруд, що забезпечують діяльність органів державної влади, органів місцевого самоврядування, об’єднань громадян, блокування руху на відповідних дорогах  є «кримінальними злочинами. «І хто б їх не вчинив, буде відповідати згідно закону!», – сказав Пшонка.

«Так само, як будуть відповідати і ті провокатори, які за допомогою екскаватора намагалися атакувати шеренгу міліціонерів біля Адміністрації президента та кидали камінням у правоохоронців. Вони прийшли на мітинг добре «підготовленими» – кийки, металеві ланцюги, сльозогінний газ. І діяли ці особи за чіткими вказівками своїх керівників. Саме вони провокували бійки і підбурювали народ. Такі дії не мають нічого спільного з мирними акціями. Це порушення закону і кримінальна відповідальність», – підкреслив генпрокурор, звернувшись до   організаторів масових акцій  з закликом не підбурювати людей на протиправні дії.  

 Пшонка також підкреслив, що  у ніч на 30 листопада люди на Майдані Незалежності перебували  законно, «однак відбулися сутички, є постраждалі – значить, було порушено закон».

«Генеральна прокуратура проводить розслідування цього інциденту і, в першу чергу, правомірності застосування спецзасобів працівниками правоохоронних органів, перевищення ними службових повноважень та провокаційних дій окремих груп людей, які були за спинами мирних громадян. На сьогоднішній день тривають допити, призначено низку судово-медичних експертиз», – заявив він, вказавши, що у МВС «завершуються службові перевірки».

Окрім того він вказав, що проводяться слідчі дії щодо сутичок на вулиці Банковій 1 грудня.

«Для того, щоб Генеральна прокуратура провела розслідування у повному обсязі, знадобиться певний час. А про перші результати можна буде говорити вже, я думаю, на початку наступного тижня», – сказав він.

Пшонка підкреслив, що «у ході розслідування діям усіх учасників буде дана правова оцінка…це в однаковій мірі стосується як правоохоронців, що перевищили службові повноваження, так і тих, хто провокував зіткнення».

«Я ще раз звертаюся до всіх учасників і організаторів масових акцій: не порушуйте закон, звільніть захоплені приміщення, не провокуйте сутички. Окрема вимога до правоохоронців: мирні акції вашими зусиллям не повинні переростати у протистояння», – підсумував він.

Нагадаємо, міліція Києва розслідує 11 кримінальних проваджень щодо подій, пов'язаних із захопленнями адмінбудівель, іншими інцидентами, які сталися 1 грудня в центрі столиці.