Про це сказано в копії відповіді Генпрокуратури на запит голови громадського об'єднання «Новий Київ» Зоряна Шкіряка, який він розмістив на своїй сторінці в Facebook.
Генпрокуратура роз'яснила, що відповідно до вимог статті 279 Кримінально-процесуального кодексу, разом з винесенням вироку суд своєю постановою вправі поставити перед прокурором питання про притягнення до відповідальності свідка за свідомо неправдиві показання.
«Однак, виносячи вирок, суд не знайшов підстав для винесення такої постанови щодо свідка Ющенко В.А., більше того, на зазначені показання суд послався в мотивувальній частині обвинувального вироку щодо Тимошенко Ю.В., оцінивши їх у сукупності з іншими доказами в справі, що свідчить про відсутність підстав вважати такі показання свідомо неправдивими», – сказано у відповіді Генпрокуратури.
Таким чином, на думку відомства, підстав для ухвалення процесуального рішення в порядку статті 97 КПК не вбачається.
Ухвалене рішення підлягає можливому оскарженню у встановленому законом порядку.
Як повідомлялось, у своєму зверненні до генерального прокурора Вікторові Пшонки від 18 серпня Шкіряк заявив, що Ющенко давав на засіданні суду свідомо неправдиві показання.
17 серпня Ющенко дав показання в справі Тимошенко в суді. Зокрема, він заперечував, що відкликав українську делегацію з переговорів з Росією, які проходили в Москві наприкінці 2008 року, про поставки газу до України.