За словами Пшонки, «обмеження повноважень органів прокуратури – це лише перший крок на шляху комплексного реформування правоохоронної системи».
Він зазначив, що основними змінами у цьому законопроекті є суттєве обмеження існуючих повноважень прокурора при здійсненні правозахисної та представницької діяльності.
Пшонка зауважив, що документом встановлено вичерпний перелік підстав для перевірок, які здійснюватимуться лише у разі їхнього попереднього розгляду компетентними органами.
Також законопроектом передбачено, що до початку проведення перевірки керівництво органу прокуратури повинно винести ґрунтовну постанову, яку може бути оскаржено.Крім того, передбачається скасування такої форми прокурорського реагування як припис.
Пшонка додав, що прокурора також буде позбавлено права вносити протести і виносити постанови про порушення дисциплінарного провадження.
Нагадаємо, у квітні Верховна Рада прийняла новий Кримінально-процесуальний кодекс, який мав замінити КПК від 1960 року. Кількість парламентаріїв, котрі фізично були присутні в залі, була значно менша за кількість нібито відданих за КПК голосів.
Рада Європи, в свою чергу, звернула увагу на те, що опозиційна фракція БЮТ не брала участі в ухваленні нового КПК через те, що всі поправки, які були запропоновані опозицією, відхилила більшість.