"До Тимошенко будуть питання у слідства, якщо з'явиться Лазаренко. Зловживання, шахрайство, інші не дуже комфортні питання для Тимошенко в розрізі того, що треба довести, була вона учасником злочинів або не була", – сказав генпрокурор.
За його словами, у разі повернення Лазаренка в Україну слідчі органи зобов'язані затримати його, пред'явити обвинувачення, допитати і доставити до суду для вирішення питання про запобіжний захід.
"Питання до Лазаренка стосуються тих злочинів, у вчиненні яких він звинувачується. А звинувачується він у зловживанні владою на керівних посадах, на посаді віце-прем'єр-міністра і прем'єр-міністра України. Державним інтересам було завдано збитків в сумі 4 млн грн. Також він звинувачується у заволодінні чужим майном і бюджетними коштами на суму понад $15 млн і 20 млн грн, отриманні хабара в сумі більше $100 млн, причетності до організації умисних вбивств", – розповів Пшонка.
Разом з тим, він зазначив, що не відомо, чи приїде Лазаренко в Україну після відбування терміну в Америці, і чи будуть контакти з ним у слідства.
"Ми не знаємо, чи залишиться він Америці і також не буде з ним контакту, як і сьогодні. Або він приїде сюди, або дозволять там його допитати… У справі Лазаренка є моменти для допиту Лазаренка спільно з Тимошенко, а також очних ставок", – сказав генпрокурор.
Нагадаємо, 12 жовтня 2011 Головне слідче управління СБУ порушило кримінальну справу стосовно Юлії Тимошенко і Павла Лазаренка за покладання боргів корпорації "Єдині енергетичні системи України" на бюджет України. Слідство звинувачує Тимошенко в тому, що вона перевела борг ЄЕСУ перед Міноборони Росії на суму $405 500 000 на державний бюджет України. Захист екс-прем'єра оскаржив в судовому порядку постанову про порушення справи.
У США Лазаренко звинувачувався у відмиванні грошей, отриманих незаконним шляхом і переведених на закордонні рахунки у 1994-1999 роках. У серпні 2006 року його було засуджено каліфорнійським судом до дев'яти років в'язниці за відмивання грошей та інші злочини. Він перебував під домашнім арештом у своїй квартирі в Сан-Франциско. У червні 2011 року термін утримання Лазаренка під вартою було скорочено.
У серпні 2011 року з'явилася інформація з посиланням на фахівця із зв'язків з громадськістю Федерального бюро в'язниць США Кріса Берка про те, що Лазаренко буде звільнено з в'язниці в США 1 листопада 2012 року, а не 11 січня, як планувалося раніше. Лазаренко було переведено з федеральної виправної установи в Дубліні (США, штат Каліфорнія) у чоловічий виправний заклад зі зниженим рівнем безпеки Terminal Island (також в Каліфорнії).