Пшемислав Журавський вель Ґраєвський: “Треба посилити співпрацю оборонного виробництва в чотирикутнику Україна — Польща — Румунія — Туреччина”

Політика
8 Вересня 2021, 17:15

"Ці три держави поєднує трагічний досвід московського домінування, тому вони розуміють природу російської загрози. У нашому регіоні тільки вони володіють більш ніж символічним потенціалом. Тож заради власних інтересів і інтересів менших сусідів вони можуть узяти на себе тягар, якого інші не подужають. Але оскільки жодна з цих трьох країн не належить до наддержав, умовою успіху кожної з них є співпраця", – переконаний експерт.

 

Політолог зауважує, що Польща й Україна інтенсивно співпрацюють у військовій (спільні навчання, постачання військового спорядження для української армії: Польща – третій за вартістю постачальник після США й Канади, УкрЛитПолбриг), енергетичній (інтерконектор Германовіце – Більче-Волиця, постачання газу з Польщі в Україну), транспортній (сполучення "Укрзалізниці" Київ – Львів – Перемишль, Ковель – Холм і Одеса – Перемишль, обслуговування міжнародних рейсів у п’яти українських аеропортах польської авіакомпанії "LOT"), академічній (понад 50% іноземних студентів у польських вишах – українці) сферах тощо.

 

Читайте також: Глава МЗС Польщі: "Іініціатива Люблінського трикутника – це успіх"

 

"Однак попереду ще багато роботи. Слід створити спільний банк крові (у поляків і українців майже таке саме відсоткове співвідношення окремих груп крові), що знадобиться на випадок війни. Треба посилити співпрацю оборонного виробництва в чотирикутнику Україна – Польща – Румунія – Туреччина (кожна з цих держав має що запропонувати іншим)", – наголошує Пшемислав Журавський вель Ґраєвський. Також, на думку політолога, варто поєднати залізничні системи Польщі й України, побудувавши 100-кілометрову лінію з європейською шириною колії з Рави-Руської до Львова й коротшу з Медики до Львова, що перетворить це місто на важливий транспортний вузол у пасажирському й товарному русі та зменшить тисняву на кордоні. "Схожий ефект дасть пропозиція президента Зеленського – створити швидкісне залізничне сполучення Київ – Варшава", – додає експерт.