Пшемислав Журавський вель Ґраєвський: “Масштаб взаємної відкритості між ЄС і Україною досить великий, щоб співпраця Києва з державами ІТ була обопільно корисною”

Політика
28 Вересня 2021, 11:53

Автор звертає увагу, що користуватися всіма перевагами цієї співпраці дозволяє приналежність до єдиного європейського ринку з його вільним рухом людей, майна, капіталу й послуг. Україна не належить до ЄС, але має з ним угоду про асоціацію, а в її рамках — поглиблену та всеохоплюючу зону вільної торгівлі (DCFTA). З 2017 р. має також безвізовий режим із ЄС. "Це не те ж саме, що й безперешкодне переміщення людей, але він значно його полегшує. Тож масштаб взаємної відкритості між ЄС і Україною досить великий, щоб співпраця Києва з державами ІТ була обопільно корисною", – зауважує експерт.

 

Читайте також: Пшемислав Журавський вель Ґраєвський: "Треба посилити співпрацю оборонного виробництва в чотирикутнику Україна – Польща – Румунія – Туреччина"

 

Також Пшемислав Журавський вель Ґраєвський пише, що без членства в ЄС Україна не може стати повноправною державною ІТ, але ж "не про прапори й символи мова, а про зміну матеріальної реальності в вимірі інфраструктури". "На цьому полі вона може, а отже, й повинна працювати якомога інтенсивніше, долучаючись до корисних для себе "триморських" проєктів", – підсумовує політолог.