Алла Лазарева власна кореспондентка «Тижня» у Парижі

Призначення нового посла у Франції збіглося у часі з візитом Єрмака до Парижа

12 Червня 2020, 12:01

Наказ про призначення нового посла у Франції збігся в часі з візитом Андрія Єрмака до Парижу. Про це повідомила кореспондентка Тижня

 

Про те, що Вадим Омельченко стане наступним послом України у Франції, було відомо з квітня. Париж погодився на цю кандидатуру в останні дні травня. Попередньо, йшлося про те, що нинішній Надзвичайний та Повноважний посол Олег Шамшур залишиться у французькій столиці десь до липня, але призначення нового посла може пришвидшитися. 

 

11 червня сайт Президента України офіційно повідомив про призначення нового посла. Коли саме він заступить на посаду, ще не відомо, але, згідно з інформацією Тижня, нині в Парижі перебувають керівник ОПУ Андрій Єрмак та новий міністр культури Олександр Ткаченко.

 

Вадим Омельченко не є кадровим дипломатом. Він працював у системі МВС, у 1996-1998 керував групою радників віце-прем”єр міністра Сергія Тигіпка, у 2000-2006 був віце-президентом корпорації “Інтерпайп” Віктора Пінчука. У 2005-2006 та 2008-2009 — радник спікера Верховної Ради Володимира Литвина.

 

Вадим Омельченко є засновником та президентом соціологічної установи Інститут Горшеніна. Він викладав у Київському інституті міжнародних взаємин та Дипломатичній академії при МЗС.

 

Олег Шамшур очолював посольство України у Франції з 2014 року. Зазначається, що завдяки його активній позиції та професійності амбасада регулярно домагалася, щоб Крим в усіх офіційних документах, на географічних картах та у підручниках позначався, як українська територія. Пан Шамшур забезпечував сотні візитів до Парижа українських високопосадовців, брав участь у переговорах та консультаціях за “нормандським форматом”. Він користується високою повагою та довірою не тільки в українській громаді Франції, але й в середовищі французьких журналістів та дослідників.