“Привласнюють українську історію”. Держкомтелерадіо заборонив ввіз ще двох пропагандистських книг

6 Вересня 2018, 15:24

Державний комітет із телебачення і радіомовлення України (Держкомтелерадіо) відмовив ТОВ "Етніктрейд" у видачі дозволу на ввезення з території Росії двох книг московського видавництва "Свєт", у яких присутні ознаки пропаганди, фальсифікується історія і нав'язуються імперські ідеологічні доктрини держави-агресора. Про це повідомляє прес-служба комітету.

 

"Зокрема, не дано дозвіл на ввезення книги творця нових міфів про "наддержаву" Росію Боріса Баландінського "Языческие шифры русских мифов. Боги, звери, птицы…", а також видання "Велесова книга", передмову до якої у дусі імперських ідеологічних доктрин написав Алєксандр Асов", – йдеться у повідомленні.

 

За словами члена експертної ради Держкомтелерадіо України Віталія Довгича, Асов – відомий фальсифікатор першоджерел, полеміка з яким триває з початку 90-х.

 

"А він, тепер уже в дусі державної пропаганди РФ, продовжує подовжувати історію Росії, якої у світі не було за часів, коли фіксувалися дощечки "Велесової книги", – зауважив він.

 

"Це передмова є типовою спробою Росії привласнити українську історію, територію, поширити шовіністичні міфи про "братню колиску "народів-братів", – наголосила член експертної ради Алла Ковтун.

 

Раніше Держкомтелерадіо відмовив ТОВ "Форс Україна" у видачі дозволу на ввезення  двох книг російського видавництва "Эксмо", а саме Тетяни Степанової "Душа потемки" та "Лучши среди мертвых" Миколи Леонова та Олексія Макеєва