Приватний маєток Кузьміна у Пущі-Водиці утримують за рахунок платників податків

5 Серпня 2013, 15:02

"На цих фото можна побачити "скромний будиночок" першого заступника генерального прокурора, який все життя присвятив службі в органах. Можливо саме тому у нього не знайшлося коштів, щоб купити під Києвом землю за ринковою ціною і він обгородив високим парканом у кілька гектарів державної землі", – пише журналістка.

"Спочатку Кузьміну, як цінному працівнику генпрокуратури була виділена "державна дача" – стара дерев'яна халупа. Потім він запропонував Державному управлінню справами за свій кошт її "реконструювати". Коли ДУС дало добро Ренат Равілієвич звів цілий маєток", – уточнює Чорновіл.

"А далі ДУС на суму вкладених в "реконструкцію" інвестицій по-суті довічно звільнив Кузьміна від сплати оренди за проживання в комплексі "Пущі-Водиці". Тобто йому не лише дісталася безкоштовно велика земельна ділянка в сосновому лісі (ціна якої більше мільйона доларів), а також за кошт держави його охороняють, забезпечують послугами садівників, прибиральниць", – зазначає Чорновіл.

"Задля цього платники податків щороку платять за утримання "Пущі-Водиці" 16 мільйонів гривень", – уточнила журналіст.

"Згідно з угодою, яку заступник генпрокурора уклав з комплексом відпочинку "Пуща Водиця" "Інвестор оформляє право власності на площу в реконструйованому об'єкті за винятком 118 метрів, що відповідає площі об'єкту до реконструкції". Згідно з офіційною декларацією родина Кузьміна має в цьому будинку у володінні 1 тисячу 68 квадратних метрів", – підсумовує Чорновіл.

Як повідомлялось, на утримання резиденцій Конча-Заспа та Пуща-Водиця, де розташовано маєтки українських чиновників минулого року з бюджету витратили загальною сумою 50 млн гривень.

У резиденції Пуща-Водиця мають свої маєтки керівник Державного управління справами Андрій Кравець, перший заступник генпрокурора Ренат Кузьмін, екс-спікер парламенту Іван Плющ та інші.

Нагадаємо, Адміністрація президента засекретила інформацію, хто з мешканців урядових резиденцій «Конча-Заспа» та «Пуща-Водиця» має пільги на комунальні послуги.

Читайте також: Кузьмін і дифамація «гласності»