Пристайко підсумував результати “нормандського саміту”

10 Грудня 2019, 15:45

Міністр закордонних справ Вадим Пристайко підсумував результати зустрічі у Нормандському форматі. Про це він написав у Twitter

 

"Перше – повне безстрокове припинення вогню до кінця 2019 року. Контроль  Спеціальною моніторинговою місією ОБСЄ із розширеним мандатом. Очікуємо її роботи 24/7", – зазначив дипломат.

 

По-друге, Пристайко зазначив, що повинне пройти взаємне звільнення утримуваних осіб "всіх встановлених на всіх встановлених" до 31 грудня.

 

"Третє – подальше розведення військ ще на трьох ділянках. Робота над імплементацією "формули Штайнмаєра". Ніякої федералізації. Україна – унітарна країна. Донбас і Крим – це Україна", – написав він.

 

Також міністр зазначив, що місцеві вибори на окупованих територіях проходитимуть лише за українським законодавством. 

 

Нагадаємо, саміт почався 9 грудня у Єлисейському палаці в Парижі. Участь у ньому беруть Зеленський, Путін, канцлерка Німеччини Ангела Меркель та французький президент Еммануель Макрон. Радниками Зеленського, окрім Авакова, також є голова Служби безпеки Іван Баканов та начальник Генерального штабу Збройних сил України Руслан Хомчак.

 

Двосторонні зустрічі Зеленського з канцлером Меркель та президентом Макроном завершилися. Після них тривала зустріч “нормандської четвірки” (відбулася за зачиненими дверима), потім – двостороння зустріч Зеленського та Путіна. Після неї відновлюються 4-сторонні переговори.

 

Уночі Офіс президента оприлюднив загальні положення, узгоджені під час переговорів. 

 

10 грудня екс-міністр закордонних справ Павло Клімкін заявив, що у нього немає враження, що РФ готова піти хоча б на найменші поступки в питанні передання контролю над окупованою територією, її патрулювання.